Petrol
111.04
-0.07%
Euro
17.5335
0.37%
Dolar
16.3544
-0.06%
Altın
973.07
-0.17%
Borsa
2418
-1.78%
Bitcoin
487.259
0.22%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 20 C

  Hayvanat bahçesi sakinlerine bayram hediyesi

  Kocaeli Darıca'daki hayvanat bahçesi sakinlerine, Ramazan Bayramı dolayısıyla hediye paketleri içerisinde et, sebze ve meyve verildi.
  • 05.07.2016 - 13:09
  Hayvanat bahçesi sakinlerine bayram hediyesi

  Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Parkındaki hayvanlara Ramazan Bayramı dolayısıyla yiyecekleri, hazırlanan hediye paketleri içerisinde verildi. Hayvanların bazılarının paketleri açarak bazılarının ise parçalayarak içindeki yiyecekleri yemesini ziyaretçiler ilgiyle izledi.

  Hayvanat bahçesi sakinlerine bayram hediyesi #1

  HER HAYVANA AYRI YİYECEK

  Hayvanat bahçesi görevlilerince hazırlanan hediye paketlerine, Aslan için et, Ayı için meyve ve fıstık, Şempanzeler için soğuk vitaminli çay ve Türkiye’nin ilk Zırhlı Gergedanı Samir’e ise karpuz kabuğu içerisinde meyve kokteyli hediye edildi.

  Hayvanat bahçesi sakinlerine bayram hediyesi #2

  "ONLARIN DA BAYRAMINI KUTLAMIŞ OLDUK"

  Darıca Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Parkı Eğitim ve Pazarlama Müdürü Gökmen Aydın, “Bayramda hayvanlarımızı da unutmadık. Onlara çeşitli hediyeler hazırladık. Bunları özellikle onlar için hediye paketleri içerisinde sunduk. Buranın simge hayvanlarına hediye vermeye çalıştık. Başlangıç noktamız Sherlock oldu. Genç aslanımıza kutu içerisinde et verdik. Görür görmez çıldırdı. Çok hoşuna gitti. Ardından şempanzelere soğuk çay, maymunlara ve ayılara buzlu meyveler, mirketlere yumurta ceviz gibi kutu içerisinde onların çok sevdiği besinleri verdik. Son olarak da zırhlı gergedanımız Samir’e de yaz meyvesi olan karpuz içerisinde hazırlanmış salatalık ve çeşitli meyvelerden oluşan bir kokteyl verdik. Çok hoşlarına gitti. Bir bakıma onların da bayramını kutladık” dedi.

  Hayvanat bahçesi sakinlerine bayram hediyesi #3

  "ZİYARETÇİLER İLGİ İLE İZLEDİ"

  Tatil boyunca aktivitelerinin devam edeceğini belirten Aydın, "Ziyaretçilerimizde yapılanları ilgi ile izlediler. Biz hangi hayvanın yanına gitsek onlar oradaydı. Keyifli görüntüler oldu. Bayramın ilerleyen günlerinde ve tatil boyunca bu tür aktiviteleri yapacağız ve ziyaretçilerimiz ile hayvanlarımızı buluşturacağız" şeklinde konuştu.

  Hayvanat bahçesi sakinlerine bayram hediyesi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir