Petrol
108.37
-0.68%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
472.593
-1.27%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  HDP'li vekilin iddiası: Polis bana silah çekti

  HDP'li vekil Tunceli'de polislerin özel aracının önüne keserek kendisine silah çektiğini iddia etti.
  • DHA
  • 12.04.2016 - 16:32
  HDP'li vekilin iddiası: Polis bana silah çekti

  Tunceli'de PKK'lı teröristlerin karakola saldırmasından sonra anında olay yerine giderek teröristlerin cesetlerine sahip çıkan HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü, polisler hakkında bazı iddialarda bulundu.

  İlde aracının özel harekat ve terörle mücadele polisleri tarafından durdurulduğunu söyleyen HDP'li vekil, polislerin kendisine silah çektiğini iddia etti.

  HDP'Lİ VEKİLİN İDDİALARI

  Olay yerinde yaşananları anlatan Önlü şöyle konuştu: “Bulunduğumuz noktada birçok polis zırhlı aracı silahlarını çekerek yolumuzu kesip bizi araçtan indirdiler. Milletvekili olduğumu söyledim, dinleyen yok. Benim evim polis lojmanlarına 30 metre uzaklıkta, evimden ailemle birlikte çıktım, aracıma bindim bu noktaya geldim.

  "SİLAH ÇEKTİLER"

  Bir anda aracımın etrafı beş polis panzeri, zırhlı araç ve akreple çevrildi. Sonra polisler araçtan indirerek silah doğrulttu. Bize silah çeken polisler küfür etti, hakaret etti. Bu sırada vali yardımcısını aradım. Bana, ‘Beni neden arıyorsun’ dedi. Emniyet yetkilileri buradaydı, basının geldiğini fark ettiler, hepsi çekip gitti.”

  PKK'LININ CENAZESİ ARACA ALINDI İHBARI

  Tunceli Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise, akşam saatlerinde çok önemli bir kurumdan bir ihbar geldiğini belirterek, “Bu ihbar tutanak altına alınmış ve gerekli mercilere gerekli bilgiler verildikten sonra Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçmiştir. Gelen ihbarda Tunceli merkez Kutuderesi Vadisi’nde öldürülen bir PKK’lının cenazesinin olay yeri yakınlarında milletvekilinin aracı ile alındığı belirtilmiş ve bu ihbar üzerine polis ekipleri milletvekilinin aracını durdurmuş. İçinde milletvekili, danışmanı ve eşi çıkmış hiçbir müdahalede bulunulmadan aracın normal seyrine devam etmesi sağlanmıştır” dedi.

  PKK'lıların cesetlerini HDP'li milletvekili aldı haberi

  HDP li vekilin iddiası: Polis bana silah çekti #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir