Dolar
8.1974
0.1539%
Euro
9.6603
0.0144%
Altın
1906.67
-0.0649%
Borsa
1152.63
0%
G. Altın
502.834
0.2318%
Bitcoin
112722.52
0.7963%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  HDP'li vekiller Şırnak'ta öldürülen PKK'lının cenazesinde

  HDP'li vekiller Şırnak'ta öldürülen PKK'lının cenazesinde

  Kırmızı listede olan terör örgütünün sözde yöneticilerinden Hülya Eroğlu'nun Diyarbakır'daki cenazesine HDP'li milletvekilleri de katıldı.
  • DHA
  • 19.11.2017 - 00:37

  PKK'nın kadın örgütlenmesi olan, YJA Star'ın en tepesinde bulunan ve İçişleri Bakanlığı'nın aranan teröristler listesinin kırmızı kategorisinde yer alırken, 13 Kasım'da Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde düzenlenen hava operasyonunda öldürülen 'Delal Amed' kod adlı PKK'lı terörist Hülya Eroğlu'nun cenazesi, Şırnak'tan Diyarbakır'a getirildi.

  HDP li vekiller Şırnak ta öldürülen PKK lının cenazesinde #1

  HDP'Lİ 3 VEKİL CENAZEDE

  Yeniköy Mezarlığı'na güvenlik güçlerinin aldığı önlemlerle getirilen terörist Eroğlu'nun cenazesine, HDP Mililetvekilleri Feleknaz Uca, Sibel Yiğital ve Berdan Öztürk ile yakınları katıldı. Dini vecibelerin yerine getirilmesinden sonra Eroğlu'nun cenazesi, toprağa verildi.

  HDP'li vekiller Şırnak'ta öldürülen PKK'lının cenazesinde VİDEO

  HDP li vekiller Şırnak ta öldürülen PKK lının cenazesinde #2

  KANDİL'DE HDP HEYETİ İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

  Başına 4 milyon lira ödül konulan, KCK'nın yürütme konseyi üyelerinden biri olan 43 yaşındaki PKK'lı Hülya Eroğlu, çözüm süreci sırasında Kandil'e giden HDP heyeti ile yapılan bazı görüşmelere de katılmıştı.

  HDP li vekiller Şırnak ta öldürülen PKK lının cenazesinde #3

  SUÇ DUYURUSU

  İçişleri Bakanlığınca terörden arananların kırmızı listesinde yer alan bölücü terör örgütü PKK/KCK'nın sözde yöneticilerinden "Delal Amed" kod adlı Hülya Eroğlu'nun Diyarbakır'daki cenazesine katılan HDP'li milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

  HDP li vekiller Şırnak ta öldürülen PKK lının cenazesinde #4

  SORUŞTURMA BAŞLATILDI

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, "aranan teröristler listesi"nde kırmızı kategoride yer alan, sözde "PKK/KCK Beşli Yürütme Konseyi" üyesi, "Delal Amed" kod adlı terörist Eroğlu'nun Diyarbakır'daki cenazesi ve taziyesine katılan HDP'li milletvekilleri hakkında soruşturma başlatıldı

  HDP li vekiller Şırnak ta öldürülen PKK lının cenazesinde #5

  Görüş Bildir