Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.327
0.08%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  HDP'liler ile polis arasında gerginlik

  Suriye’nin Kobani kentinde, canlı kalkan olmak için otobüsle Suruç’a gitmek isteyen HDP’liler ile polis arasında gerginlik yaşandı.
  • 24.09.2014 - 15:27
  HDP'liler ile polis arasında gerginlik

  HDP liler ile polis arasında gerginlik #1

  HDP’li bir grup, otobüsle Dolapdere’den Suruç’a gitmek istedi. Dolapdere’de toplanan grup gidecekleri sırada, polis otobüsü durdurdu. Aracın muayenesinin olmadığını belirten polis ekipleri, otobüsü bağladı. Bunun üzerine gerginlik yaşandı.

  MUAYENESİ OLMAYAN OTOBÜS DURDURULDU

  Polisler, “Aracın muayenesi yok. Bu araçla gidemezsiniz. Aracı bağlıyoruz” deyince, HDP’liler tepki gösterdi. Ardından polis ekipleri, şoförle birlikte otobüse binerek, aracı otoparka götürdüğü sırada, HDP üyeleri aracın önünde durarak ilerlemesini engelledi.

  OTOBÜSÜN ÖNÜNDE OTURMA EYLEMİ

  Bu sırada bir kişi otobüs sürücüsünü, “Adam ol bekle. Camı kırarım” diyerek tehdit etti. Grup daha sonra otobüsün önünde oturma eylemi yaparak yolu kapadı. Bunun üzerine çok sayıda çevik kuvvet polisi olay yerine geldi. Eylemciler, daha sonra HDP il binasına yürümek istedi. Polis ise yolu kapatmadan yürümelerine izin verdi. Ancak grup yolda yürümeye devam edince, polis önlerini kesti. Bu sırada bir kadın eylemcinin çevik kuvvet polisinin kalkanını ittiği görüldü. Yaşanan gerginliğin ardından, grubun kaldırımdan yürümesine izin verildi. Eylemciler kaldırımdan yürüyerek HDP il binasına gitti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir