Petrol
112.6
0.38%
Euro
17.4485
0.35%
Dolar
16.6871
0.29%
Altın
972.32
-0.07%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
338.083
-1.49%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  HDP’yi eleştiren Kürt sanatçı saldırıya uğradı

  HDP’yi eleştiren Kürt sanatçı saldırıya uğradı

  Diyarbakır’da Kürt sanatçı Mehmet Karakuş (Çiyager), evinden çıktığı sırada kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı.
  • 29.01.2016 - 13:44

  Diyarbakır’da Çiyager olarak bilinen Kürt ses sanatçısı Mehmet Karakuş, bugün sabah saatlerinde evinden çıktığı sırada kimliği belirsiz kişilerin sopalı saldırısına uğradı. İki kolu ve bileği kırılan bir gözünde de yırtılma olan Karakuş, çevredekilerin yardımı ile Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servis bölümüne kaldırıldı. Burada muayenesi yapılan Karakuş’un bir kolu omzundan bir kolu da dirsekten itibaren alçıya alınırken, başına da aldığı sopa darbeleri nedeni ile pansuman yapıldı.

  HDP’yi eleştiren Kürt sanatçı saldırıya uğradı #1

  "BANA SALDIRANLAR  HDP'LİLERDİ"

  Sedye üzerinde güçlükle konuşan Karakuş, “Bana saldıranlar HDP’lilerdi. 5-6 kişi bana saldırdı. Bana saldıranları daha önce görmüştüm, tanıyordum. Tanımadığım bir kişi tek vardı. Daha önce beni vuran bu şahıslardan tehdit almıştım” dedi.

  HDP’yi eleştiren Kürt sanatçı saldırıya uğradı VİDEO

  HDP’yi eleştiren Kürt sanatçı saldırıya uğradı #2

  HDP'Yİ ELEŞTİRMİŞTİ

  Karakuş, önceki gün basın mensuplarına verdiği açıklamalarda, "Birkaç ay öncesine kadar HDP’liydim, bu topluma yapılanları görünce artık bir noktadan sonra uyanmak zorundasınız. Geç de olsa uyanmak ve o gördüğünüz gerçekleri topluma da göstermek zorundasınız" ifadelerini kullanmıştı.

  Karakuş’un hastanedeki tedavisine devam ediliyor.

  Çiyager'den HDP ve PKK'ya tepki VİDEO

  HDP’yi eleştiren Kürt sanatçı saldırıya uğradı #3

  HDP’yi eleştiren Kürt sanatçı saldırıya uğradı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir