Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
516.562
2.24%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  Hızır Aleyhisselam'ın adını kullanıp dolandırdı

  Konya'da filmlere konu olacak türden bir dolandırıcılık olayı yaşandı.
  • 09.08.2012 - 17:00
  Hızır Aleyhisselam'ın adını kullanıp dolandırdı

  Hızır Aleyhisselam ın adını kullanıp dolandırdı #1

  Konya'da bir kişiyi "Ben Hızır Alesselam'ım, fakirlere yardım için Allah seni seçip Peygamber Efendimiz'e bildirdi. Peygamber Efendimiz de beni sana gönderdi" diyerek bin 700 lira parasını dolandıran kişi polis tarafından yakalandı.

  "PARA VERMEN GEREKİYOR"

  Saffet D. (45), merkez Meram ilçesi Tevfikiye Caddesi'nde yanına yaklaştığı Erdal G.'ye ''Beni Peygamber Efendimiz gönderdi. Ben Hızır Aleyhisselam'ım. Allah seni fakirlere yardım etmen için seçti. Peygamber Efendimiz'e bildirdi. Peygamber Efendimiz de beni sana gönderdi. Fakirlere yardım etmen için seçildin. Sen seçilmiş insansın. Yetimlere yardım için para vermen gerekiyor'' diyerek para istedi. Bunun üzerine durumu fark eden bölgedeki güven timi, ikiliyi takip etti. Daha önce de dolandırıcılıktan kaydı olduğu için tanınan Saffet D., üzerindeki 700 lira ile bankamatikten çektiği bin lirayı Erdal G.'den aldı. Saffet D., kendilerini takip eden güven timleri tarafından suç üstü yakalandı.

  Gözaltına alınan Saffet D., ifadesi alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Gazetecilerin sorularına küfürle karşılık veren Saffet D.'nin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

  SUÇÜSTÜ YAKALANDI

  Öte yandan geçtiğimiz yıl haziran ayında da 20 yaşındaki Deniz Ç. adlı genç, kapısını çaldığı evlerdeki kadınlara "Ben Hızır Aleysselam'ım, size huzur getirdim. Bunun karşılığında siz de fakirlere vermem için bana para verin" diyerek dolandırırken suçüstü yakalanmıştı.


  Görüş Bildir