Petrol
82.8
0.06%
Euro
17.7314
-0.02%
Dolar
18.455
-0.11%
Altın
963.24
0.03%
Borsa
326
-0.65%
Bitcoin
356.200
1.16%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  İDO: Öncelikli geçiş 10 araçla sınırlı

  İDO, sürücülerin tepki gösterdiği 'Öncelikli Geçiş Sistemi" ile ilgili açıklama yaptı
  • 28.03.2012 - 17:58
  İDO: Öncelikli geçiş 10 araçla sınırlı

  İDO: Öncelikli geçiş 10 araçla sınırlı #1

  İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi (İDO) tarafından Topçular- Eskihisar Feribot İskelesi'nde devreye sokulan ve sürülerin tepkisine neden olan 'Öncelikli Geçiş Sistemi'nin, her gemide 10 araçlık bir kontenjanla sınırlandırıldığı açıkladı.

  'PARASI OLAN GEÇER' ALGISININ AKSİNE..

  İDO, Eskihisar-Topçular Hattı'nda 23 Mart Cuma günü faaliyete geçirilen ve sürücülerin tepki gösterdiği 'Öncelikli Geçiş Sistemi" ile ilgili açıklama yaptı. İDO, sistemin Avrupa başta olmak üzere deniz taşımacılığı yapılan bir çok ülkede uygulandığını ve yolculardan gelen talep üzerine konulduğu belirtildi. Yolcuların daha rahat seyahat edebilmeleri göz önünde bulundurularak geliştirilen bu sistem sadece Eskihisar-Topçular Araba Vapuru Hattı'nda başlatıldığını vurgulanan açıklamada, özellikle gideceği yere acil ulaşması gereken ve beklemek istemeyenlere öncelikli biniş ve öncelikli iniş avantajı sağlayan modelin, kamuoyunda oluşan "Parası olan geçer" algısının aksine, her gemide sadece 10 araçlık bir kontenjanla sınırlandırıldığı ifade edildi.

  Eskihisar-Topçular İskeleleri'ndeki mevcut araç istif alanlarının dışında 'Öncelikli Geçiş Sistemi'ne özel yeni bir alan açıldığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

  "Yoğun dönemlerde (yaz dönemi ve bayram tatilleri) bu uygulamaya yüksek talep olması durumunda, normal operasyonu etkilemeyecek şekilde, Öncelikli Geçiş Sistemine kapasite arttırıcı ilave gemi tahsis edilebilecektir. Sunulan SMS hizmeti (3436) ve sözkonusu güzergahlar üzerinde bulunan elektronik yolcu bilgilendirme panolarıyla iskelede tahmini ne kadar bekleyeceğini öğrenme imkanı bulan yolcular, istedikleri taktirde Öncelikli Geçiş hizmetinden yararlanabileceklerdir."


  Görüş Bildir