Dolar
6.865
0.0612%
Euro
7.7865
0.1453%
Altın
1815.67
0.3565%
Borsa
118224.4
-0.4111%
G. Altın
400.833
0.4815%
Bitcoin
64498.9
0.1529%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  İdris Güllüce STK'larla bir araya geldi

  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce başkanlığında, İstanbul ve Ankara'da çalışma toplantısı gerçekleştirildi.
  • 02.06.2014 - 13:10
  İdris Güllüce STK'larla bir araya geldi

  İdris Güllüce STK'larla bir araya geldi #1

  Bakan Güllüce'nin, çevre dernek, vakıf ve sivil toplum kuruluşları ile yaptığı toplantılara Ankara ve İstanbul’un önde gelen STK temsilcileri katıldı. Bakan Güllüce, açılış konuşmasında Bakanlığın çevre çalışmalarının yeterince anlatılamadığını vurgulayarak "En iyi olduğumuz yer Çevre Faslı'dır" dedi.

  "EN İYİ OLDUĞUMUZ YER ÇEVRE FASLI'DIR"

  Bakan Güllüce'nin açıklamalarının satır başları; 

  "Bakanlığımızda, çevre ile ilgili yapılmış ve yapılmakta olan icraatlardaki başarımızı maalesef tanıtma ve anlatmada gösterememişiz. Çevre konusunda Avrupa Birliği fasıllarında, oldukça ileri bir durumdayız. Avrupa Birliğinin bize açtığı fasıllar içerisinde en iyi olduğumuz yer Çevre Faslı'dır.

  "BİZİM HIZLA KALKINMAMIZ LAZIM"

  Ancak bizim kalkınma modelimiz çevreyi göz ardı eden bir kalkınma modeli değildir. Biz kalkınmada uzun yıllar kaybetmiş, ıskalamış bir milletiz. Şimdi bizim hızla kalkınmamız lazım. Kalkınırken de bizden sonra bu ülkede yaşayacak olan torunlarımıza bu toprakları, temiz, bakımlı ve yaşanabilir bir çevre ile bırakmak gibi bir görevimiz olduğunu da asla unutmamamız lazım.

  "EN BÜYÜK DERDİMİZ"

  Ülkemizde gelişmişlik açısından farklı farklı Türkiyeler var, herkesin yaşam şartları aynı değil. İnsanların yaşam standartlarını ve yaşam alanı kalitesini arttırmak en büyük derdimiz."

  ÜNİVERSİTELERE MALİ KAYNAK MÜJDESİ

  Toplantıda küresel bir sorun olan su kaynakları, hava kirliliği, şehircilik, yeşil bina uygulaması, tarım ve su havzalarının korunması, şehirli ve kırsal kimliği, mimari - kültürel miraslar ve geri dönüşüm gibi konular üzerinde duruldu. Bakan Güllüce, akademisyenlerin anlattığı projelerle ilgili sürekli notlar aldı. İdris Güllüce, toplantı aracılığıyla, çevre ve şehircilik alanında çalışma ve proje yapmak isteyen üniversitelere mali kaynak müjdesi de verdi.

  Görüş Bildir