Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
360.470
-0.83%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  İETT'den öğrencilere büyük kolaylık

  Yüksek Öğretim Kurulu ve üniversitelerle ortak bir çalışma yürüten İETT, yeni bir uygulamaya hazırlanıyor..
  • 25.06.2012 - 16:07
  İETT'den öğrencilere büyük kolaylık

  İETT den öğrencilere büyük kolaylık #1

  Yüksek Öğretim Kurulu ve üniversitelerle ortak bir çalışma yürüten İETT, öğrencilerin indirimli seyahat kartlarını kayıt esnasında almalarını sağlayacak yeni bir uygulamaya hazırlanıyor.

  KUYRUKTA BEKLEME DÖNEMİNE SON

  İETT'nin ilk kez gerçekleştireceği bu uygulama ile, kuyrukta sıra beklemek de tarihe karışıyor.

  İETT, daha önce kendi kart üretim sistemini, İçişleri Bakanlığı Nüfus İdaresi Sistemi (MERNİS), Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı (ÖZİDA), Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS), Yüksek Öğretim Kurulu (YÖKSİS) gibi kurumların veri tabanları ile entegre ederek, elektronik kart başvuru işlemlerini hızlandırmış ve evraksız işleme geçilen bir uygulama başlatmıştı.

  VİZE İŞLEMLERİ OTOMATİK OLACAK

  Bu uygulamayı genişleten İETT, şimdi de üniversite öğrencilerinin indirimli seyahat kartlarını kayıt esnasında almasını sağlayacak yeni bir uygulamaya imza atıyor. Öğrenciler, ilk kez gerçekleştirilecek bu uygulama ile hem kuyrukta beklemekten kurtulacaklar, hem de indirimli seyahat kartlarını beklemeden, anında alabilecekler. Ayrıca, bu sistem sayesinde öğrenciliği ve öğretmenliğini devam eden kart sahiplerinin vize işlemleri de otomatik olarak gerçekleştirilecek.

  İETT, RANDEVULU SİSTEME GEÇİYOR

  İETT, seyahat kartı başvuruları için kısa bir süre sonra randevulu sisteme geçiş yapacak. Seyahat kartı talep eden kişilerin zaman kaybını önlemek, müşteri yoğunluğunu kontrol etmek ve daha kaliteli hizmet vermek amacıyla tüm seyahat kartı kullanıcıları temmuz ayından itibaren randevu alarak işlem yapabilecekler.

  Öğretmen ve öğrenciler ise 1 Eylül 2012 tarihinden itibaren bireysel başvuru yerine, kurumsal, online veya e-randevu sistemi ile başvuruda bulunabilecekler.

  Ayrıca, toplu taşıma araçlarında ücretsiz geçiş imkanı sağlayan kartlar elektronik karta dönüştürülüyor.

  Bağlı bulundukları kurum tarafından kendilerine verilen personel kimlik kartlarıyla bu haktan yararlanan gazeteciler, polisler, zabıta görevlileri, şehit aileleri, SGK tarafından verilen ''serbest'' kart sahipleri ile gazilerin, 1 Ağustos 2012 tarihine kadar elektronik kart alması gerekiyor. Bu tarihe kadar ücretsiz geçiş imkanı sağlayan kişilerin elektronik kartlarını almaması durumunda, 1 Ağustos 2012 tarihinden itibaren ücretsiz geçiş imkanından yararlanamayacak.


  Görüş Bildir