Euro
15.2346
-0.35%
Dolar
13.6303
0.30%
Altın
792.4560
-0.27%
Borsa
1967
0.80%
Bitcoin
504.376
-2.84%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  İHH ve AGD'den Ankara'da İsrail protestosu

  İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği üyeleri, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa baskınını protesto etti,
  • 06.11.2014 - 00:05
  İHH ve AGD'den Ankara'da İsrail protestosu

  filistin protesto

  İsrail'in Ankara  Büyükelçiliği önünde toplanan İHH üyeleri, slogan atıp, Mescid-i Aksa baskınını protesto etti. İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filisliler için Kur'an-ı Kerim okundu.

  "SESSİZLİK İSRAİL'İ CESARETLENDİRİYOR"

  Grup adına açıklama yapan Zeynel Abidin Özkan, Filistin'den gelen haberleri endişeyle takip ettiklerini söyledi. Özkan, Mescid-i Aksa'nın Müslümanların ilk kıblesi olduğunu hatırlatarak, "yaşanan olaylara Müslüman halkların ve yöneticilerin sessiz kalmasının İsrail'i cesaretlendirdiğini" belirtti.

  CHP eski MYK Üyesi Savcı Sayan da eyleme katıldı.

  İHH ve AGD den Ankara da İsrail protestosu #2

  "İSRAİL'LE İLİŞKİLERİNİZİ KESİN"

  İsrail'in yeni birimleri inşa etme bahanesi altında mazlum Filistin halkına ait toprakları gasp ettiğini belirten Özkan, şunları ifade etti:

  "Evleri ve ticaret alanlarını yerle bir etmekte. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa kompleksine taciz, ibadete kapatma, ve nihayetinde kirli çizmeleriyle Mescid-i Aksa'nın içine girerek işgal, ibadethaneyi tahrip etme, mihrabı çiğneme ve Kur'an-ı Kerimleri etrafa savurma alçaklığı ve kışkırtmasıyla devam etmiştir. Son olarak ülkemiz yöneticilerine de diyoruz ki: İşgalci İsrail terör örgütüyle gerçekleştirdiğiniz bütün ticari, askeri ve diplomatik ilişkilerinize derhal son verin. Yeni atanan İsrail konsolosunu derhal ülkesine gönderin."

  Açıklamada CHP eski MYK Üyesi Savcı Sayan, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın, AK Parti Ankara Gençlik Kolları ve Anadolu Gençlik Derneği üyeleri ile Türkiye'de eğitim gören Yemen, Filistin, Bangladeş ve Suriyeli öğrenciler de hazır bulundu.

  Gruptakilerle polis arasında zaman zaman gerginlik yaşandı, yolu trafiğe kapatan gruba polis biber gazıyla müdahale etti. İHH Ankara Sorumlusu Mustafa Sinan ve bazı vatandaşlar biber gazından etkilendi.

  Gruptakiler İsrail'in Ankara Büyükelçiliği bahçesine kullanılmış çocuk bezi attı.

  İHH ve AGD den Ankara da İsrail protestosu #3

  İHH ve AGD den Ankara da İsrail protestosu #4


  Görüş Bildir