Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
415.196
2.02%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  İki oğlunu zorla eroin bağımlısı yaptı

  18 yaşındaki M.A. ve 10 yaşındaki kardeşi N.A'ya babası tarafından zorla uyuşturucu enjekte edildi.
  • 22.11.2013 - 11:17
  İki oğlunu zorla eroin bağımlısı yaptı

  İki oğlunu zorla eroin bağımlısı yaptı #1

  Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Federasyonu (UBAM) Genel Başkanı Dila Tezemir, 10 yaşında babası tarafından uyuşturucu bağımlısı yapılan N.A'nın 4 yıldır uyuşturucu kullandığını açıkladı.

  TEDAVİ İÇİN GETİRİLDİ, KAÇTI

  Tezemir, ayrıca şuan 18 yaşında olan ağabeyi M.A'nın da, 14 yaşında yine babası tarafından zorla uyuşturucu bağımlısı yapıldığını, tedavisi için hastaneye getirdikleri N.A'nın kaçtığını anlattı.

  Tezemir, bu ailenin 3 kız çocuğu 2 erkek çocuğu bulunduğunu belirterek, ailenin dramını şöyle anlattı:

   'KÜÇÜK ÇOCUKLARIN PSİKOLOJİSİ BOZUK'

  'Anne dayakla susturulmuş, okuma yazma dahi bilmiyor. 10 yaşında babası tarafından zorla şırınga enjekte edilerek uyuşturucu bağımlısı yapılan N.A, şuan 14 yaşında 4 yıldır kullanıyor. Bağımlı bir çocukla aynı evde yaşamak kolay değil, diğer küçük çocukların psikolojisi bozuk. Bu çocuğu nerede rehabilite edebiliriz diye uzun süre araştırdık, N.A'nın kesilmiş cezaları var, 138 tane davası var, şu anda 2 yılın üzerinde kesinleşmiş bir cezası da var. Her an hapse girebilir. Konya'da emniyet, mülki amirler aileyi biliyorlar, kadının çektiği zorluğu da biliyorlar. Onların desteğiyle zaten kadın bugüne kadar ayakta kalabilmiş, korumaya da çalışıyorlar. Anne A.U, baba Ç.A ile 9 yıl evli kalmış, şu an boşanmışlar. Baba Ç.A, çocuklara gizli gizli eroin enjekte etmiş. Şu anda 18 yaşında olan ağabeyi M.A, 14 yaşındayken kardeşiyle aynı zamanlarda babası ona da zorla enjekte etmiş ve uyuşturucu bağımlısı yapmış. M.A. da gasp, hırsızlık ve uyuşturucu madde taşımaktan Sincan Cezaevinde yatıyor.'

  YETKİLİLERDEN YARDIM

  UBAM Genel Başkanı Tezemir, resmi olarak rehabilitasyon merkezleri bulunmadığını, rehabilitasyon merkezi için gerekli çalışmaları yaptıklarını ve yetkililerden bu konuda destek istediklerini söyledi. 

  'KRİZİ TUTTU, KAÇTI'

  Tezemir, 'Konya'dan tedavisi için getirdiğimiz N.A, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine giriş yapmak üzere başvurulduktan sonra krizi tuttu ve kaçtı. Ertesi güne kalınca, kriz tuttu dediler. Hastaneye yatabilseydi bütün sağlık tetkikleri yapılacaktı.'  ifadelerini kullandı. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir