Euro
10.3295
-1%
Dolar
8.819
-0.53%
Altın
496.53
-0.51%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
381.458
-0.85%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  Ankara'da iki öğrencisini ısıran öğretmen hakim karşısında

  Derse gelmeyen iki öğrencisini ısırdığı iddia edilen sınıf öğretmeninin yargılanmasına başlandı.
  • 07.11.2013 - 12:29
  Ankara'da iki öğrencisini ısıran öğretmen hakim karşısında

  Ankara da iki öğrencisini ısıran öğretmen hakim karşısında #1

  Ankara Mamak'taki bir ilköğretim okulunda, derse gelmeyen iki öğrencisini ısırdığı iddia edilen sınıf öğretmeni Serhat K'nin 'basit yaralama' suçundan yargılanmasına başlandı.

  SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

  Ankara 9. Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık Serhat K. ile ısırdığı ileri sürülen öğrencilerden S.T'nin babası katıldı. Serhat K, savunmasında, suçlamayı kabul etmediğini belirtti. Suça konu fiilin 'haddini aşmış şakadan başka bir şey olmadığını' iddia eden Serhat K, 'Çocuklar okulu astığı için terbiye mahiyetinde yaşanan bir olaydır. Yaralama kastı bulunmamaktadır. Beraatimi istiyorum' dedi.

  'ÇOCUĞUMUN SOSYAL HAYATI BOZULDU'

  Mağdur öğrencinin babası İ.T. de şikayetçi olduğunu bildirerek, 'Sanık oğlumu yaraladı. Şaka söz konusu değil. Çocuğumun sırtında acayip yaralar vardı, kıpkırmızıydı. Çocuğumun sosyal hayatı bozuldu. Öğretmenlere karşı çocukta husumet oluştu. Derslerinden kaldı' diye konuştu.

  Duruşmada, mağdur öğrencilerden E.K'nin babasının şikayetten vazgeçme dilekçesi verdiği açıklandı. Duruşma, taraflara delillerini bildirmeleri için süre verilerek, ertelendi.

  İddianamede, beden eğitimi öğretmeni olan sanığın, 8. sınıf öğrencileri S.T. ve E.K.'yi, "okula gelmedikleri gerekçesiyle çeşitli yerlerinden ısırdığı ve tokat attığı" savunularak, "basit yaralama" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi isteniyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir