Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
360.494
1.68%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Irak'lı gençlerden Eminönü'nde terör protestosu

  Öğrenimlerini Türkiye'de sürdüren Iraklı öğrenciler, "Irak gençliği teröre karşı Türkiye'nin yanındadır" eylemi düzenledi.
  • AA
  • 10.01.2016 - 00:51
  Irak'lı gençlerden Eminönü'nde terör protestosu

  Irak lı gençlerden Eminönü nde terör protestosu #1

  Eminönü Meydanı'nda toplanan öğrenciler, "Türkiye ve Irak kardeştir" pankartı taşıyarak, "Teşekkürler Türkiye" sloganları attı.

  ERDOĞAN, İSMAİL KAHRAMAN VE AHMET DAVUTOĞLU'YA TEŞEKKÜR

  Grup adına açıklama yapan Muhammad Abdulcabbar Akram, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, dünyanın her yerindeki mazlumlara yardım eli uzattıkları için teşekkür etti.

  "TÜRKİYE 500 BİN IRAKLIYA EV SAHİPLİĞİ YAPTI"

  Akram, Türkiye'nin Irak halkı için yaptığı yardımlar ve fedakarlıklar dolayısıyla minnet duyduklarını ifade ederek, "Türkiye, 500 bin mülteci Iraklının arkasında durdu. Onları aç ve yalnız bırakmadı, misafir olarak kabul etti. Biz muhacir olduk, sizler ensar oldunuz. Gönüllerinizi açtığınız gibi kapılarınızı, sınırlarınızı, okullarınızı, üniversitelerinizi ve hastanelerinizi bizlere ve diğer mülteci kardeşlerinize açtınız" diye konuştu.

  "TÜRKİYE'Yİ TERÖRLE İTHAM EDENLER BÖLGEDE SÖZ SAHİBİ OLMASINI İSTEMEYENLERDİR"

  Türkiye'nin Ortadoğu'da barışı ve mazlumların güvenliğini tesis etmek için çabaladığını tüm dünyanın bilmesi gerektiğini belirten Akram, şunları söyledi:

  "Asılsız olarak Türkiye'yi terörizme destek vermekle itham edenler, Türkiye'nin bölgede söz sahibi olmasını istemeyen dış mihraklardır. Iraklı gençler olarak, bu suçlamaları hiçbir zaman kabul etmeyeceğiz. Çünkü Osmanlı soyundan gelen Türkiye teröre destek vermez. Bu bizim dini ve insani ilkelerimize aykırıdır. Türkiye'nin arkasında olacağız, bu yapılan iyilikleri unutmayacağız ve gelecek nesillere anlatacağız."

  Iraklı öğrenciler, Eminönü Meydanı'nda vatandaşlara karanfil dağıttı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir