Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.942
-0.30%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  İş yeri sahibi polise ve zabıtaya bıçakla direndi

  Trabzon'da "Belediyeye işgaliye ücreti verdiğini ve alanı boşaltmayacağını" söyleyen H.Ş, bıçakla zabıta ekiplerinin üzerine yürüdü.
  • DHA
  • 07.11.2016 - 15:14
  İş yeri sahibi polise ve zabıtaya bıçakla direndi

  İş yeri sahibi polise ve zabıtaya bıçakla direndi #1

  Ortahisar ilçesindeki Atatürk Alanı'nda bir binanın 3. katında kafesi bulunan H.Ş, belediyeye işgaliye ücreti verdiği gerekçesiyle, binanın giriş kısmına masa ve sandalyeler koyarak, müşterilerine servis yapmaya başladı.

  ZABITA, MASA VE SANDALYELERİNİ KALDIRMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

  Kısa bir süre sonra Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığınca iş yeri sahibine alanın boşaltılması için tebligatta bulunuldu. Aradan geçen sürede tebligatın gereğinin yapılmadığı gerekçesiyle işyerine gelen zabıta ekipleri, H.Ş'ye masa ve sandalyelerini kaldırması gerektiğini bildirdi.

  ZABITALARIN ÜZERİNE BIÇAKLA YÜRÜDÜ

  "Belediyeye işgaliye ücreti verdiğini ve alanı boşaltmayacağını" söyleyen H.Ş, bıçakla zabıta ekiplerinin üzerine yürüdü. Olay yerine çağrılan polis ekiplerinin ikna etmeye çalıştığı H.Ş, "Belediye Başkanı buraya gelecek. Ben 7 aydır işgaliye parası veriyorum. Şimdi neden masalarım kaldırılıyor?" dedi.

  POLİS, ANLIK DALGINLIĞINDAN YARARLANARAK ETKİSİZ HALE GETİRDİ

  Çevredeki esnafın da bıçağı bırakması için konuştuğu H.Ş'yi, polis ekipleri, bir anlık dalgınlığından yararlanarak etkisiz hale getirdi. Arbede sırasında elinden hafif yaralanan işyeri sahibi, olay yerine çağrılan ambulanstaki tedavisinin ardından gözaltına alındı.

  "KENDİSİ BİZİ TEHDİT ETTİ"

  Olay yerinde gelişmeleri takip eden Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Muharrem Öztürk, "Eski dönemden geçici olarak kendisine 3 aylık izin verilmiş. Sözleşmesi olması ve kaldırması gerekmesine rağmen kaldırmıyor. Kendisi bizi tehdit etti, ben de suç duyurusunda bulunacağım." diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir