Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
488.714
-1.47%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  İskenderun'daki yıldızsız bayrağa suç duyurusu

  Hatay İskenderun'da belediye tarafından asılan bayraklardan birinde yıldız olmaması ilçede tepki topladı.
  • DHA
  • 16.04.2015 - 11:16
  İskenderun'daki yıldızsız bayrağa suç duyurusu

  İskenderun daki yıldızsız bayrağa suç duyurusu #1

  Hatay'ın İskenderun ilçesinde, belediye tarafından değiştirilen Atatürk Anıt Alanı'ndaki bayraklardan birinde yıldız olmamasına kentteki tepkiler devam ediyor

  SUÇ DUYURUSU

  Belediye, bayrağı üreten firmaya dava açmaya hazırlanırken 2 kişi ise Belediye Başkanı Seyfi Dingil ile ihmali olanlar hakkında İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

  BELEDİYE BAYRAĞI DEĞİŞTİRDİ

  İskenderun Belediyesi, Atatürk Anıt Alanı'ndaki iki Türk bayrağını 13 Nisan'da değiştirdi. Göndere çekilen bayraklardan birinde yıldız olmaması vatandaşların tepkisini çekti. Tepki gösteren vatandaşların haber vermesi üzerine alana gelen zabıta ekipleri yıldızı olmayan bayrağı gönderden indirip gitti. Olayın basında geniş yer alması ve vatandaşların da tepki göstermesi üzerine Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yıldızsız bayrak ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek kendini savundu.

  İskenderun daki yıldızsız bayrağa suç duyurusu #2

  "KASIT YOK"

  Olayı öğrendikten sonra talimat vererek yıldızsız bayrağı gönderden indirttiğini belirten Dingil, "Fabrika hatası. Üzerinde yıldız yok. Fabrikadan böyle gelmiş. Firmayı aradık. Firmaya dava açıyoruz. Kopması mümkün değil, fabrika dikmemiş. Evet, depodan alınmış, götüren işçiler hata yapmış olabilir. Bir hatadır, olmuştur. Bu da bir ders oldu. Yani kasıt yok. Türk bayrağı hepimizin namusu, şerefi" diye konuştu.

  İskenderun daki yıldızsız bayrağa suç duyurusu #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir