Euro
9.4412
-0.15%
Dolar
7.8317
0%
Altın
459.64
0.61%
Borsa
1.335
0.7%
Bitcoin
149.352
-3.14%
7ºC
İstanbul
Bulutlu 7 C

  İŞKUR'dan istihdamı artırma girişimi

  İşkur, işverenleri mali müşavirleri aracılığı ile ikna edecek.
  • 03.12.2012 - 15:22
  İŞKUR'dan istihdamı artırma girişimi

  İŞKUR dan istihdamı artırma girişimi #1

  Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)'nda görevli iş ve meslek danışmanları, 81 ildeki serbest muhasebeci mali müşavirler odalarını ziyaret ederek, işverenlere sağlanan teşvikleri ve kurumun işbaşı eğitimlerini, sunduğu hizmetleri anlatacak.

  AMAÇ İSTİHDAMI ARTIRMAK

  İŞKUR, istihdamın artırılması amacıyla, 6111 sayılı Kanunla uygulamaya konulan prim teşviklerini anlatmak için gerçekleştirdiği çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

  Konuyla ilgili açıklama yapan İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, mali müşavirler ve muhasebecileri işverenlere sağlanan teşvikler ile ilgili bilgilendireceklerini söyledi. 81 İl Müdürlüğüne yeni başlatılacak çalışmayla ilgili talimat verdiklerini aktaran Yazıcı, "Biz İŞKUR olarak, işverenlerin yanı sıra istihdam sürecinde söz sahibi olan mali müşavir ve muhasebeci arkadaşlarımızı da bilgilendirerek teşviklerimizi anlatacağız. Böylece bu kişiler aracılığıyla işverenlerimize de ulaşmış olacağız." dedi.

  SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODALARINA ZİYARET

  Yazıcı, Nisan ve Temmuz aylarında yapılan atamalarla göreve başlayan 2 bin 800 iş ve meslek danışmanının Türkiye genelindeki serbest muhasebeci mali müşavirler odalarını ziyaret edeceğini belirtti. 6 aydan 54 aya kadar sağlanan prim teşviklerinin, İŞKUR'un işbaşı eğitim programlarının bu ziyaretlerle işverenlere daha iyi tanıtılacağını ifade eden Yazıcı, bu sayede firmaların işsiz vatandaşları işe almak için özendirileceğini kaydetti.

  İŞKUR'A BAŞVURARAK HİZMETTEN YARARLANIN

  Yazıcı, İŞKUR bünyesinde görevli iş ve meslek danışmanlarının henüz kendisine ziyaret gerçekleştirilmemiş firmalarca talep edilmesi durumunda doğrudan işyerlerine giderek teşvikler hakkında detaylı bilgi verebileceğini, tüm firmaların İŞKUR'a başvurarak bu hizmetten ücretsiz yararlanabileceğini söyledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir