Euro
9.0118
0.49%
Dolar
7.4586
1.33%
Altın
437.78
0.06%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
267.395
-3.64%
0ºC
İstanbul
Hafif kar sağanağı 0 C

  Isparta'da parası olmadan bindiği otobüsün şoförüne not ile borcunu gönderdi

  Isparta'da bindiği halk otobüsünde üzerinde para olmamasına rağmen gideceği yere kadar götürülen Nebi Selçuk, daha sonra otobüs ücretini not ile gönderdi.
  • İHA
  • 02.12.2020 - 00:17
  Isparta'da parası olmadan bindiği otobüsün şoförüne not ile borcunu gönderdi

  Isparta’nın Gelendost ilçesinde ikamet eden Nebi Selçuk, birkaç ay önce kent merkezine geldiği sırada halk otobüsünü kullanmak istedi. Ancak üzerinde parası bulunmayan Selçuk, durumu halk otobüsü şoförüne anlattı. Şoför, Selçuk’u ücretsiz olarak gideceği yere kadar götürdü. Bu olayın ardından ilginç bir durum yaşandı. Selçuk, bindiği otobüsün ücreti olarak 5 TL’yi bir zarfa koyarak, posta yoluyla Isparta Belediyesi’ne gönderdi. Zarfı açınca şaşıran belediye yetkilileri, zarfı Isparta Halk Otobüsleri Kooperatifi’ne iletti. Bu davranış kooperatif yetkilileri ve otobüs şoförlerini duygulandırdı.

  Isparta da parası olmadan bindiği otobüsün şoförüne not ile borcunu gönderdi #1

  ZARFIN İÇİNDEN NOT ÇIKTI

  Selçuk, zarfın içerisine “Isparta belediye şoför abimiz 5 TL borcumu gönderiyorum. Allah’ım hayırlı işler dilerim” ifadelerinin yer aldığı bir de not yazdı.

  Isparta da parası olmadan bindiği otobüsün şoförüne not ile borcunu gönderdi #2

  "MEKTUP BİZİ ÇOK DUYGULANDIRDI"

  Isparta Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Faruk Daşdöner, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in çizdiği gönül belediyeciliği çizgisinde hareket ederek, şoförlerden her zaman müşteri odaklı hizmet etmelerini istediklerini söyledi.

  Parası olan, olmayan hiçbir yolcunun yolda kalmayacağını ifade eden Daşdöner, “Onları araçlarımıza almamazlık yapmayacağız. Bu konuda şoförlerimiz çok güzel davranıyorlar. Geçtiğimiz günlerde bir mektup aldık. Bu mektup bizi çok duygulandırdı. Köyden gelen bir yolcumuzun üzerinde parası kalmamış, şoförümüz bulunduğu noktadan gideceği noktaya kadar ücretsiz olarak ulaşımını sağlamış. Aradan geçen zamanda yolcumuz ilk fırsatta bize ulaşım ücretini mektup yoluyla göndermiş. Ülkemizde böyle güzel insanların olması, yaşaması bizleri gerçekten sevindirdi ve umutlandırdı. Bu yolcumuza teşekkür ediyorum. Belki ekonomik bir değeri yok ama sembolik olarak topluma örnek olması gereken bir harekette bulundu. Kendisine afiyetler diliyorum” diye konuştu.

  Isparta da parası olmadan bindiği otobüsün şoförüne not ile borcunu gönderdi #3

  "BÖYLE İNSANLAR, BİZİ UMUTLANDIRIYOR"

  Bu tür davranışlarla çok karşılaşmadıklarına değinen Daşdöner, “Böyle insanların olduğunu görmek bizi umutlandırıyor. Bu tür olaylar şoförlerimizin mesleğini de şevkle yapmasını sağlıyor” dedi.

  Isparta da parası olmadan bindiği otobüsün şoförüne not ile borcunu gönderdi #4

  "ŞOFÖRLER OLARAK ÇOK MEMNUN OLDUK"

  5 yıllık halk otobüsü şoförü Ali Gencer de kooperatif yönetiminin kendilerini her konuda bilgilendirdiğini ifade ederek, “Parası olmayan yolcular geldiğinde geri göndermememiz gerektiğini söylüyorlar. Bu zarf gelince biz de şoförler olarak çok memnun olduk” dedi.

  Isparta da parası olmadan bindiği otobüsün şoförüne not ile borcunu gönderdi #5

  Isparta da parası olmadan bindiği otobüsün şoförüne not ile borcunu gönderdi #6

  Isparta da parası olmadan bindiği otobüsün şoförüne not ile borcunu gönderdi #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir