Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
414.171
-0.33%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  Ispartalılar Arife günü Demirel'in kabrini ziyaret etti

  Türkiye'nin 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel'in İslamköy'de bulunan kabri, Arife günü nedeniyle ziyaretçi akınına uğradı.
  • CHA
  • 16.07.2015 - 21:50
  Ispartalılar Arife günü Demirel'in kabrini ziyaret etti

  Ispartalılar Arife günü Demirel in kabrini ziyaret etti #1

  Baba ocağı İslamköy'deki Çalça Tepesi'nde bulunan olan Türkiye'nin 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel'in kabri Ramazan Bayramı arifesinde de ziyaretçi akınına uğradı.

  DEMİREL İÇİN DUA ETTİLER

  Ispartalılar ve özellikle İslamköy halkı, yakınlarının mezarlarını ziyaret ettikten sora merhum Demirel'i de ziyaret ederek ruhu için dua ettiler, Yasin-i Şerif okudular. Bazı ziyaretçiler de Demirel'le ilgili duygularını ifade etmek üzere ziyaretçi defterini imzaladılar. Demirel'i Arife günü ziyaret ettiklerini belirten Doğan Soydemir "İslamköylüyüm. Hem bayram ziyaretimizi yaptık. Hem merhum Demirel'in kabrini ziyaret ettik. Nur içinde yatsın. Ailemi de bu ziyarete getirdim" dedi.

  "BAYRAMDA DEMİREL'E DE YASİN OKUDUK"

  Eşi Ayşegül Soydemir de "Bayram dolayısıyla vefat etmiş yakınlarımızı ziyaret ederken atamız, babamız sayın Cumhurbaşkanımız Demirel'i de ziyaret ettik. Yasin okuduk, duamızı yaptık" ifadelerini kullandı. Köy halkından Necla Koçman da "Sayın Demirel bizim gururumuzdu, gurur duymaya da devam edeceğiz. Çocukken buraya gelecek diye çok beklerdik. O günler çok güzeldi rüya gibi geldi geçti" diye konuştu.

  Ispartalılar Arife günü Demirel in kabrini ziyaret etti #2

  "NUR İÇİNDE YATSIN"

  İzmir'de yaşayan Hatice Mesci ise “Medarı iftarımızı ziyarete geldik. Bunun için çok mutluyum Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın” dedi. Emekli Atabey PTT Başmüdürü İsmet Çiftçi, "Biz bu çatlak topraklarda büyüdük. Sayın Demirel bu çatlak topraklara hayat veren kişidir. Dünyaya nam salmış bulunmaz bir liderdi. Ben bu bölgede PTT başmüdürüydüm. Buraların telefon hatları bizden geçti. Köylerin listesi benim önümde duyduğu halde ben ezberleyemedim. O bir defa gelip başında sonuna ne var hepsini çıkardı. Hafızası çok genişti" şeklinde konuştu.

  Ispartalılar Arife günü Demirel in kabrini ziyaret etti #3

  Ispartalılar Arife günü Demirel in kabrini ziyaret etti #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir