Euro
10.7957
0.42%
Dolar
9.2516
0.43%
Altın
530.42
0.5%
Borsa
1.433
0%
Bitcoin
596.271
0.13%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  İstanbul beyaza büründü

  İstanbul'da etkili olan kar yağışı sonrası şehrin üzeri adeta beyaz bir örtüyle kaplandı.
  • 09.01.2015 - 12:07
  İstanbul beyaza büründü

  sicaklik

  İstanbul’da salı gününden bu yana etkili olan kar ve aşırı soğuklar yerini yağmura bırakmaya hazırlanırken, beyaz örtü ilginç kareler ortaya çıkardı.

  İstanbul beyaza büründü -GALERİ

  ŞEHİR BEYAZA BÜRÜNDÜ

  Havadan yapılan çekimlerde soğuk nedeniyle Sultanahmet meydanında bulunan havuzun donduğu, gezi parkınında da yağan karla beyaza büründüğü görüldü. İstanbul’un en çok kar alan yerleri arasında bulunan Çamlıca tepesi sırtları ise neredeyse tamamen beyaza büründü.

  İstanbul beyaza büründü #2

  SICAKLIK GECE -11'E DÜŞTÜ

  Rusya üzerinden geçtiğimiz hafta başında gelen Türkiye’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı İstanbul’u da beyaz bürüdü. İstanbul'da gündüz sıcaklığı -4’e, gece ise -11'e kadar düştü. İstanbul’un bazı bölgelerinde kar kalınlığı 15-20 cm’e kadar ulaştı. Belediye ekiplerince yapılan tuzlama çalışmaları sonucu ana yollardaki kar temizlenirken, İstanbul’da müdahale edilmeyen ara sokaklar ve parklarda ise Uludağ görüntülerini aratmayan manzaralar oluştu.

  İstanbul'dan kar manzaraları İZLE

  İstanbul beyaza büründü #3

  SULTANAHMET'TE HAVUZ DONDU

  İstanbul’da turizmin merkezi olan Sultanahmet Meydanı da havadan yaptığımız çekimlerde beyaz örtü altında daha da güzelleşti. Sultanahmet Meydanı'nda bulunan havuz soğuk nedeniyle donarken, turistler karla kaplanan Sultanahmet Camii ve Ayasofya önünde fotoğraf çektirdiler.

  GEZİ PARKI DA BEYAZA BÜRÜNDÜ

  Taksim Meydanı ve Gezi Parkı da karla kaplanırken, Taksim Meydanı belediye ekipleri tarafından tonlarca tuz kullanılarak temizlendi. Aşırı soğuk nedeniyle oldukça ıssız olduğu gözlenen Gezi Parkı'nda hatıra fotoğrafı çektiren birkaç kişinin dışında kimse yoktu.

  İstanbul beyaza büründü #4

  ÇAMLICA TEPESİ KAYAK MERKEZİ GİBİ

  İstanbul’un yoğun kar alan yerlerinden biri olan Çamlıca tepesi sırtlarında da kayak merkezlerini aratmayan görüntüler vardı. Beyaz örtüyle kaplanan Çamlıca sırtlarında havadan yaptığımız çekimlerde ana yollar dışında tamamen beyaza büründüğü görüldü.

  SICAKLIK PAZAR GÜNÜ 10 DERECEYE ULAŞACAK

  İstanbul’da dün gece -4’e kadar düşen hava sıcaklığının ardından bugün öğle saatlerinden itibaren rüzgarın Lodos’a dönmesiyle sıcaklıkların kademeli olarak yükseleceği belirtildi. Meteoroloji kaynakları bugün sıcaklıkların 4 dereceye kadar artacağını, pazar günü ise 10 dereceyi aşacağını belirtti.

  İstanbul beyaza büründü #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir