Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
0
0.00%
-1ºC
İstanbul
Hafif kar -1 C

  İstanbul Boğazı'nda alabora olan tekne kıyıya çekildi

  İstanbul Boğazı'nda kaçakları taşıyan ve alabora olan tekne Garipçe sahilinde kıyıya çekildi.
  • 05.11.2014 - 09:09
  İstanbul Boğazı'nda alabora olan tekne kıyıya çekildi

  tekne

  İstanbul Boğazı'nda kaçakları taşıyan teknenin alabora olması sonucu kaybolanların aranmasına devam ediliyor. AFAD, Jandarma Sualtı Arama ve Kurtarma, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma ve Kurtarma, Kıyı Emniyeti ve Sahil Güvenlik ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

  TEKNE KIYIYA ÇEKİLDİ

  40 kaçak göçmeni taşıyan tekne Garipçe'de kıyıya çekilirken, teknenin boyutu facianın nedenini gözler önüne serdi. Arama kurtarma çalışmaları sonucu 24 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 6 kişi de kurtarılmıştı.

  İstanbul Boğazı nda alabora olan tekne kıyıya çekildi #2

  2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Teknenin alabora olmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 2 kişi gözaltına alındı.

  ARAMALARLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

  Diğer yandan; Rumeli Feneri'ndeki balıkçı barınağında kurulan kriz merkezinde ekiplerin aramalarla ilgili çalışmaları sürüyor. İstanbul 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oksal Erev, gazetecilere yaptığı açıklamada, ekiplerin denizden taramalara devam ettiğini belirterek, bugünden itibaren gönüllü ekiplerin de aramalara katılacağını söyledi. Ağırlıklı olarak kara kısımlarından aramalar yapılacağını dile getiren Erev, "Rumeli Feneri'nin açığında batma oldu. Büyük ihtimalle kayıp kişiler hala deniz yüzeyindedir. Bu nedenle kara taramalarından daha fazla bu bölgede arama yapmak gerekir. Burada sonarla arama yapmak gerekir çünkü 50 metreden daha derin yerler var" diye konuştu.

  İstanbul Boğazı nda alabora olan tekne kıyıya çekildi #3

  TEKNENİN BATTIĞI NOKTA EN KRİTİK YER

  Erev, aramaların dip görüntüleme şeklinde yapılması gerektiğine dikkati çekerek, teknenin battığı yerin en kritik yer olduğunu kaydetti. Birkaç gün içinde kayıplara ulaşılamaması durumunda koyların içine bakılmasının şart olduğunu anlatan Erev, hava şartlarının aramalar için elverişli olduğuna işaret etti.

  İstanbul Boğazı nda alabora olan tekne kıyıya çekildi #4

  İstanbul Boğazı'nda tekne battı haberiİstanbul Boğazı nda alabora olan tekne kıyıya çekildi #5


  Görüş Bildir