Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
491.467
-0.67%
11ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 11 C

  İstanbul trafiğinde yeni uygulama: Taralı alan

  İBB mühendisleri tarafından geliştirilen Taralı Alan İhlal Tespit Sistemi, şehrin birçok kavşağında uygulanmaya başlanacak.
  • İHA
  • 23.12.2015 - 15:54
  İstanbul trafiğinde yeni uygulama: Taralı alan

  İstanbul trafiğinde yeni uygulama: Taralı alan #1

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi mühendisleri kural ihlallerinin önüne geçmek ve daha güvenli trafik için EDS teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor.

  KAVŞAKLARDAKİ İHLALLER TESPİT EDİLECEK

  Mühendisler tarafından geliştirilen Taralı Alan İhlal Tespit Sistemi, kavşaklarda bulunan taralı alanda hareketli ve sabit kameralar marifetiyle fotoğraflar alarak ihlal tespiti yapıyor.

  TARALI ALAN EDS TEKNOLOJİSİ TRAFİK YOĞUNLUĞUNA GÖRE ÇALIŞACAK

  Taralı Alan İhlal Tespit Sistemi saha noktasını izleyerek ihlal teşkil eden bir araç tespit ettiğinde otomatik olarak sistemi aktif hale getiriyor. Taralı Alan İhlal Tespit Sistemi Yazılımı, ihlal algıladığında, ihlali gerçekleştiren aracın 1 adet geniş açı, 1 adet dar açı ve 1 adet belirlenen süreden önce nerede olduğunu gösteren geniş açı fotoğrafıyla birlikte ihlal tespitini gerçekleştiriyor. Taralı Alan EDS teknolojisi ile İstanbul’da önemli kavşaklarda ortak kullanım alanı olan bölgenin, kavşakların verimli bir şekilde kullanımını sağlamak ve kavşaktan geçen araç sayısını arttırmak amacı ile boş bırakılması adına sürücülerin trafik yoğunluğuna göre hareket etmeleri hedefleniyor.

  İstanbul trafiğinde yeni uygulama: Taralı alan #2

  KULLANILACAK KAVŞAKLARDAN BAZILARI

  Taralı Alan EDS Sistemi; Dolmabahçe Kavşağı, Büyükdere Caddesi(Kanyon Önü), Edirnekapı Kavşağı, Fındıkzade Kavşağı başta olmak üzere İstanbul’da ortak kullanım alanı olan önemli kavşaklarda kullanılmaya başlanacak.

  İstanbul trafiğinde yeni uygulama: Taralı alan #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir