Euro
15.2972
0.17%
Dolar
13.5143
0.32%
Altın
796.21
0.33%
Borsa
191
-5.02%
Bitcoin
475.473
-2.20%
2ºC
İstanbul
Kar 2 C

  İstanbul Tuzla Sanayi Sitesi'nde yangın

  İstanbul Tuzla Sanayi Sitesi'nde yangın çıktı.
  • 10.10.2012 - 14:36
  İstanbul Tuzla Sanayi Sitesi'nde yangın

  İstanbul Tuzla Sanayi Sitesi nde yangın #1

  İstanbul Tuzla Sanayi Bölgesi'nde bir kimya fabrikasında yangın çıktı. İki katlı fabrikada patlamalar meydana geldi. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekipleri gönderildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada ölü yada yaralı olmadığı açıklandı. Yangın 1,5 sonra çevredeki diğer fabrikalara sıçramadan kontrol altına alındı.

  Tepeören mevkiinde bulunan boya fabrikasında çıkan yangını kısa sürede  söndürme çalışmaları başladı. Fabrikayı saran alevleri bastırmak için yangın yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

  TUZLA'DA FABRİKA YANGINI

  İstanbul Tuzla Sanayi Sitesi nde yangın #2

  İLK BİLGİLERE GÖRE ÖLÜ YADA YARALI YOK

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan açıklamada, şöyle denildi: "Tuzla Orhanlı Saniye Bölgesi'ndeki bir boya fabrikasında nedeni henüz belirlenemeyen yangın çıktı. çıkan yangına müdahale edildi. İhbarla alarma geçen İstanbul itfaiyesi Anadolu yakası gruplarını olay yerine sevk etti.

  İlk belirlemelere göre 1500 metre kare üzerine kurulu iki katlı tiner, solvent ve boya fabrikasında patlamayla birlikte başlayan yangın kısa sürede yayıldı. İlk olarak Organize Saniye Bölgesi itfaiye grubu müdahale etti. Daha sonra Tuzla, Orhanlı, Şişli, Kurtköy, Sultanbeyli, Kartal, Kadıköy ve Ümraniye grupları bölgeye sevk edildi.

  Yangına 62 araç 171 personel ile müdahale ediliyor. Patlamalar sırasında fabrika bahçesinde ve yol üzerinde bulunan bazı araçlarda hasar gördü. İlk bilgilere göre yangından ölü veya yaralı yok. "


  Görüş Bildir