İstanbul Tuzla'da korkutan yangın

İstanbul Tuzla'da korkutan yangın

Tuzla'da Orhanlı Dericiler Sanayi Sitesi'nde 3 katlı izolasyon malzemeleri üreten bir fabrikada yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevkedildi. Fabrikada mahsur kalanların olduğu gelen son bilgiler arasında.

Bir strafor fabrikasında çıkan yangında straforun yanıcı bir madde olması sebebiyle yangının söndürülmesi zorlaşıyor.

5 dönümlük alanda etkili olan yangına Kartal, Üsküdar, Tuzla, Pendik, Orhanlı, Şişli, Sarıyer, İstinye itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiyenin müdahalesi sürüyor.

KORKUTAN YANGINDAN İLK GÖRÜNTÜLER

Orhanlı'daki Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde içinde ağırlıklı olarak gıda maddelerinin bulunduğu depoda çıkan yangın büyüyerek deponun üst katlarına da sıçradı.

Yangına 70 araç ve 220 personelle müdahale eden itfaiye ekipleri, yangın sırasında meydana gelen patlamalar nedeniyle yangına güçlükle müdahale ediyor.

Tek cepheden müdahale edilebilen yangını söndürme çalışmalarında, itfaiye aracından kumanda edilen söndürme kuleleri de kullanılıyor.

Depo çevresinde güvenlik önlemi alan polis ekipleri, patlamalar nedeniyle olay yerindeki basın mensuplarını bölgeden uzaklaştırdı.

"ARKADAŞLARIMIZ İÇERİDE KALDI"

Bu arada, gazetecilere açıklama yapan depo çalışanı Fırat Ümit, yangın çıktığında kendilerinin bulunduğu bölümün tahliye edildiğini belirtti.

Birlikte çalıştıkları sürücü arkadaşı Ümit Saraç'ın depoda mahsur kaldığını iddia eden Ümit, şunları söyledi:

''Arkadaşımız telefonunu açtı. Telefonda, 'içerideyim, çıkamıyorum, nefes alamıyorum' dedi. Sonra telefonu kapandı. 3 arkadaşımızı hastaneye götürdüler. Onların durumu hafif. Burası sadece soğuk hava deposu, üretim yapılan bir yer değil. Deponun dış duvarında strafor yalıtımı var. Bu straforlar yangını büyüttü. Patlayan da onlar.''