Petrol
83.69
-1.39%
Euro
17.6877
-0.01%
Dolar
18.4931
0.24%
Altın
964.04
-0.19%
Borsa
3258
-0.23%
Bitcoin
349.350
-6.76%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C
  İstanbul Üniversitesi karıştı - Video

  İstanbul Üniversitesi karıştı - Video

  İşte amatör kameradan taş ve sopaların kullandığı kavga.
  • 15.03.2012 - 14:18

  İstanbul Üniversitesi karıştı - Video #1

  İstanbul Üniversitesi'nin Beyazıt'daki yerleşkesinde öğrenci grupları arasında çıkan kavgada 5 öğrenci yaralandı.

  GÜVENLİK GÖREVLİLERİ YETERSİZ KALDI

  Farklı görüşteki öğrenci grupları arasındaki kavganın "Sivas Katliamı Davası"nın zaman aşımından düşmesinin bir grup öğrenci tarafından protesto edildiği sırada yaşandığı, karşıt görüşlü öğrenciler arasında tartışmanın taş ve sopaların kullanıldığı kavgaya dönüştüğü öğrenildi. Kavgaya önce okulun güvenlik görevlileri, ardından çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Olayların yatışmasının ardından yaralı öğrencilerden bazıları ambulansla hastaneye götürüldü. Çevik kuvvet ekiplerinin üniversite çevresinde aldığı önlemler sürüyor.

  YERDE TEKMELEDİLER

  Uzun süre kavga eden öğrencilere güvenlik görevlileri ve dışarıdan gelen polisler müdahale etti. Öğrencilerin kavgasını başka bir öğrenci cep telefonu ile görüntüledi. Görüntülerde; öğrencilerin birbirilerini yerde tekmelemesi, sopalarla birbirilerine vurmaları dikkat çekiyor.

  'YAKTIK YİNE YAKARIZ' DEMİŞLER

  Saldırıda yaralanan öğrencilerden biri, saldırganların tekbir getirerek ellerindeki sopa ve soda şişeleri ile kendilerine saldırdığını belirtti. Yaralı öğrenci kendilerine saldıran grubun:"Siz kimseden hesap soramazsınız. Yaktık, yine yakarız" diye bağırdıklarını ileri sürdü.

  OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN


  Görüş Bildir