Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
714.994
2.35%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  İstanbul Valiliği miting alanlarını açıkladı

  İstanbul Valiliği, toplanma alanı, yürüyüş güzergahı, afiş ve pankart asılacak miting alanlarını açıkladı.
  • DHA
  • 03.02.2016 - 14:19
  İstanbul Valiliği miting alanlarını açıkladı

  miting

  Valiliğin ilk toplanma alanı, yürüyüş güzergahı, toplantı alanı, dağılma güzergahları ile afiş ve pankart asılacak yerleri belirlediği açıklamada şöyle denildi:

  MİTİNG İÇİN UYGUN ALANLAR

  "Temel hak ve özgürlüklerden olan, Anayasa ve yasalarla güvence altına alınan toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının özgür bir ortamda anayasa ve kanunlarla belirtilen esaslar çerçevesinde kullanılması, Sivil Toplum Kuruluşları ile tüzel kişiliği bulunmayan diğer oluşumların ve gerçek şahısların itibar edecekleri toplantı ve gösteri yürüyüşü alanlarının tespit edilmesi, Büyükşehir Belediyesinin çevre düzenlemesi ve şehir temizliği ile ilgili olarak afiş asılacak yerlerin belirlenmesi amacıyla; İstanbul ili sınırları içerisinde ilk toplanma alanı, yürüyüş güzergahı, toplantı alanı, dağılma güzergahları ile afiş ve pankart asılacak yerler 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. Maddesi ve bu kanunun uygulanmasına dair Yönetmeliğin 3. Maddesi uyarınca, İl Makamının 27/01/2016 tarihli Onayı ile uygun görülmüş olup; söz konusu alanlarla ilgili bilgiler aşağıya çıkartılmıştır.

  2016 YILI TOPLANTI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞ ALANLARI

  1-YENİKAPI SAHİL ALANI;

  1. Toplanma Alanı: Kenndy Caddesi üzeri Samatya ışıklardan Yenikapı İstikameti Yönü (alana yaklaşık 900 metre)

  2. Toplanma Alanı: Park İçi A5 Giriş Önü Yürüyüş Güzergahı: Kennedy Caddesi Toplantı Alanı: Yenikapı Sahil Alanı Dağılma Güzergahları: Kennedy Caddesi, Namık Kemal Caddesi, Gazi Mustafa Kemalpaşa Caddesi Afiş ve Pankart Asılacak Yerler: Düzenleme Kurulunun Bildirimleri doğrultusunda İstanbul Valiliğinin Olur vereceği afiş ve pankartlar, İstanbul Büyükşehir belediyesi ile İlçe belediyelerinin uygun göreceği yerlere asılır.

  2-MALTEPE SAHİL ALANI;

  İlk Toplanma Alanı: Atatürk Caddesi Üzeri Adalı Sokaktan Bağdat Caddesi Girişine kadar olan alan (alana yaklaşık 1.100 metre)

  Yürüyüş Güzergahı: Atatürk Caddesi Başlangıç, Bağdat Caddesi, Mimar Sinan Caddesi, Turgut Özal Bulvarı 

  Toplantı Alanı: Maltepe Sahil Alanı

  Dağılma Güzergahları: Turgut Özal Bulvarı, Rıhtım Caddesi

  Afiş ve Pankart Asılacak Yerler: Düzenleme Kurulunun Bildirimleri doğrultusunda İstanbul Valiliğinin Olur vereceği afiş ve pankartlar, İstanbul Büyükşehir belediyesi ile İlçe belediyelerinin uygun göreceği yerlere asılır.

  3- KARTAL MEYDAN ALANI ;

  Toplanma Alanı: Neyzen Tevfik Caddesi üzeri Türk Büyükleri Anıtı (Alana yaklaşık 500 metre)

  Yürüyüş Güzergahı: Neyzen Tevfik Caddesi Başlangıç, Savarona Caddesi

  Toplantı Alanı: Kartal Meydanı (Çeçenistan Parkı)

  Dağılma Güzergahları: Savarona Caddesi, Neyzen Tevfik Caddesi, Rıhtım Caddesi Afiş ve Pankart Asılacak Yerler: Düzenleme Kurulunun Bildirimleri doğrultusunda İstanbul Valiliğinin Olur vereceği afiş ve pankartlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyesinin uygun gördüğü yerlere asılır.

  4- KADIKÖY YENİ SALI PAZARI ALANI;

  Toplanma Alanı: Dr.Eyüp Aksoy Caddesi üzeri Tepe Nautilus önü (Alana yaklaşık 1950 metre)

  Yürüyüş Güzergahı: Dr.Eyüp Aksoy Caddesi, Sarayardı Caddesi, Kurbağalıdere Caddesi, Uzunçayır Caddesi

  Toplantı Alanı: Kadıköy Yeni Salı Pazarı Dağılma Güzergahları: Uzunçayır Caddesi, Kurbağalıdere Caddesi Afiş ve Pankart Asılacak Yerler: Düzenleme Kurulunun Bildirimleri doğrultusunda İstanbul Valiliğinin Olur vereceği afiş ve pankartlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyesinin uygun gördüğü yerlere asılır.

  5- PENDİK CUMARTESİ PAZAR ALANI;

  Toplanma Alanı: Pendik Meydan Dr.Tahsin Arcan Parkı (Alana yaklaşık 600 metre)

  Yürüyüş Güzergahı: Dr.Tahsin Arcan Park İçerisi Yürüyüş Pisti

  Toplantı Alanı: Pendik Cumartesi Halk Pazarı Alanı Dağılma Güzergahları: Dr.Tahsin Arcan Parkı Afiş ve Pankart Asılacak Yerler: Düzenleme Kurulunun Bildirimleri doğrultusunda İstanbul Valiliğinin Olur vereceği afiş ve pankartlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyesinin uygun gördüğü yerlere asılır.

  6-BAKIRKÖY CUMHURİYET MEYDANI;

  Toplanma Alanı: Akmescit Sokak, Şükran Çiftliği Sokak Kesişimi (Alana yaklaşık 500 metre)

  Yürüyüş Güzergahı: Şükran Çiftliği Sokak

  Toplantı Alanı: Bakırköy Cumhuriyet Meydanı Dağılma Güzergahları: Şükran Çiftliği Sokak, İncirli Caddesi, İstasyon Caddesi Afiş ve Pankart Asılacak Yerler: Düzenleme Kurulunun Bildirimleri doğrultusunda İstanbul Valiliğinin Olur vereceği afiş ve pankartlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyesinin uygun gördüğü yerlere asılır.

  7-BAKIRKÖY CUMARTESİ HALK PAZARI ALANI;

  Toplanma Alanı: Olgunlar Sokak, İsmail Erez Bulvarı Kesişimi Yürüyüş Güzergahı: İsmail Erez Bulvarı Üzeri

  Toplantı Alanı: Bakırköy Cumartesi Pazar Alanı Dağılma Güzergahları: Olgunlar Sokak, İsmail Erez Bulvarı

  Afiş ve Pankart Asılacak Yerler: Düzenleme Kurulunun Bildirimleri doğrultusunda İstanbul Valiliğinin Olur vereceği afiş ve pankartlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyesinin uygun gördüğü yerlere asılır.

  8-BEYLİKDÜZÜ FATİH SULTAN MEHMET CAMİİ OTOPARK ALANI;

  Toplanma Alanı: Cumhuriyet Caddesi Üzerindeki Beylikdüzü Yeni Etkinlik Alanı (Alana yaklaşık 750 metre)

  Yürüyüş Güzergahı: Cumhuriyet Caddesi

  Toplantı Alanı: Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii Önündeki Otopark Alanı

  Dağılma Güzergahları: Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Bulvarı Afiş ve Pankart Asılacak Yerler: Düzenleme Kurulunun Bildirimleri doğrultusunda İstanbul Valiliğinin Olur vereceği afiş ve pankartlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İlçe Belediyesinin uygun gördüğü yerlere asılır.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir