Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.4206
0.79%
Dolar
18.0683
0.67%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
427.428
-0.58%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  İstanbul Valiliği'nden kar uyarısı

  İstanbul Valiliği, olası kar yağışı konusunda İstanbulluları uyardı.
  • 26.01.2012 - 17:32
  İstanbul Valiliği'nden kar uyarısı

  İstanbul Valiliği nden kar uyarısı #1

  Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, Devlet Meteoroloji İşleri Bölge Müdürlüğü'nden alınan meteorolojik uyarıya göre İstanbul'un bu geceden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceğinin tahmin edildiğine dikkat çekildi.

  Kar yağışının özellikle 27 Ocak (Cuma) sabah saatlerinde etkili olacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  "Gece ilk saatlerde kuvvetli karayel ile birlikte karla karışık yağmur şeklinde başlayacak yağışların, zamanla İl genelinde kar yağışına dönüşmesi ve etkili olması beklenmektedir. Kar yağışının özellikle yarın (27 Ocak 2012) sabah saatlerinde yoğun olmak üzere, hafta sonunda da aralıklı olarak devam etmesi tahmin edilmektedir.
  Ayrıca; sıcaklıkların hissedilir derecede azalarak, mevsim normallerinin altında seyredeceği bildirilmiştir.

  EKİPLER 24 SAAT ÇALIŞACAK

  Kar yağışının olumsuz etkilerine karşı ilgili kamu kurum ve kuruluşları gerekli tedbirleri almaları konusunda uyarılmış olup, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (İstanbul AFAD) İlgili Kamu Kurum ve Kuruluşların temsilcilerinin de katılımı ile bugünden itibaren olumsuz havanın İlimizi terk edeceği ana kadar 24 saat esasına göre görev yapacaktır.
  Kar yağışı, don ve buzlanmanın ve ani sıcaklık düşüşü nedeniyle halkımızın günlük yaşantısını olumsuz yönde etkilememesi için, aşağıdaki tedbirlerin uygulamaya konulması kararlaştırılmıştır.

  BUNLARA DİKKAT

  Kar yağışı, don ve buzlanmanın etkili olduğu gün ve saatlerde;

  Zorunlu olmadıkça vatandaşlarımızın özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, araçlarında gerekli teknik donanımı bulundurmaları,

  Olası trafik yoğunluğu düşünülerek araçların akaryakıt ikmallerinin yapılması,

  Sürücülerimizin özellikle emniyet şeritlerini kullanmamaları ve bu hususta hassasiyet göstermeleri, ayrıca trafiğin yoğun olduğu zamanlarda alternatif güzergahları kullanmaları, arıza hallerinde araçların sürücüler tarafından terk edilmemesi ve acil çağrı için 154 Alo Trafik, 155 Polis İmdat, 156 Alo Jandarma, 159 Karayolları telefon numaralarını aramaları,
  Can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir.
  Ayrıca vatandaşlarımız ihtiyaç duyduğu durumlarda ; İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün (İstanbul AFAD) 0212 455 56 00 ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı Afet Koordinasyon Merkezi'nin (AKOM) 0212 444 25 66 numaralı telefonlarını aramaları..."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir