Euro
10.4241
1.12%
Dolar
8.882
1.37%
Altın
499.39
1.73%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.259
-2.55%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 18 C

  İstanbul ve birçok ilde elektrik kesintisi

  Türkiye genelinde birçok ilde elektrik kesintisi yaşandı.
  • Ajanslar
  • 26.04.2016 - 23:49
  İstanbul ve birçok ilde elektrik kesintisi

  İstanbul ve birçok ilde elektrik kesintisi #1

  Türkiye’nin bazı il ve ilçelerinde kısa süreli elektrik kesintileri yaşandı. BEDAŞ, kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için 23.30 itibarıyla kademeli olarak elektrik sağlamaya başlandığını bildirdi.

  Elektrik kesintilerinin yaşandığı il ve ilçeler şöyle:
  İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Van, Hakkari, Trabzon, Erzincan, Erzurum, Iğdır, Samsun, Gaziantep, Rize, Sakarya, Mersin, Yalova, Kayseri, Düzce, Adana, Gümüşhane, Giresun, Manisa, Denizli ve Aydın

  İSTANBUL'DA 8 İLÇEDE ELEKTRİK KESİNTİSİ

  İstanbul'un Avcılar, Bağcılar, Başakşehir, Bakırköy, Beşiktaş, Büyükçekmece, Esenler ve Küçükçekmece ilçelerinde, teknik arıza nedeniyle elektrik kesintisi yaşandı.

  BEDAŞ'TAN AÇIKLAMA

  Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ'den (BEDAŞ) yapılan açıklamada, "TEİAŞ’tan sisteme enerji gelene kadar BEDAŞ'ın tüm kaynakları seferber edilerek çeşitli bölgelerden aktarmak sureti ile kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için 23.30 itibarıyla kademeli olarak elektrik sağlamaya başlanmıştır" denildi.

  BAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

  Yurt genelinde kısmen yaşanan elektrik kesintilerinin Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerindeki aşırı fırtına ve yağıştan dolayı yüksek gerilim hatlarındaki geçici arızadan kaynaklandığı belirtilerek, dün gece 23.13 itibarıyla tüm bölgelere yeniden enerji verildiği bildirildi.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "26 Nisan 2016 tarihinde saat 22.29’da Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerindeki aşırı fırtına ve yağış nedeniyle yüksek gerilim hatlarında geçici arıza yaşanmıştır. Yaşanan arıza, bazı illerimizde kısmi kesintilere neden olmuştur. Yapılan müdahale ile sistem kısa sürede normale döndürülürken, saat 23.13 itibarıyla tüm bölgelerde kesinti giderilerek enerji sağlanmıştır. Toplam kesinti, Türkiye genelinde yüzde 15’lik kesimde 45 dakika süre ile yaşanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

  Açıklamada, ayrıca bölgedeki hava şartları nedeniyle kısa süreli elektrik kesintileri yaşanabildiği belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir