Petrol
109.79
0.52%
Euro
17.4849
-0.24%
Dolar
16.6951
-0.02%
Altın
969.14
-0.08%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
340.557
0.75%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  İstanbul'a bir çok ilden polis takviye edildi

  Gezi parkı eyleminin birinci yıl dönümü nedeniyle İstanbul'a bir çok ilden uçakla polis getirildi.
  • 31.05.2014 - 09:28
  İstanbul'a bir çok ilden polis takviye edildi

  İstanbul a bir çok ilden polis takviye edildi #1

  Türk Hava Yolları'ndan kiralanan uçaklarla Sinop, Ordu, Samsun, Giresun, Çorum, Kırşehir, Nevşehir, Kastamonu, Elazığ, Bingöl, Mardin'den İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen polisler, buradan otobüslerle görevlendirildikleri yerlere hareket etti.

  GEZİ PARKI ÇEVRESİNDE 200 POLİS GÖREVLİ

  Diğer yandan; Atatürk Havalimanı'nda görevli 200 polisin de Gezi parkı çevresinde görev yapacağı öğrenildi.

  İstanbul a bir çok ilden polis takviye edildi #2

  TAKSİM'E OTOBÜSLER GELİYOR

  Gezi olaylarının yıldönümünde polis muhtemel eylemler için Taksim ve çevresinde alarma geçti. Saat 09.30'dan itibaren polis ekipleri Taksim'e otobüslerle geliyor.

  Beşiktaş'ta da geniş güvenlik önlemleri alındı. Dolmabahçe ve civarında TOMA, itfaiye ve iş makineleri de hazır bekletiliyor.

  25 BİN POLİS GÖREV YAPACAK

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Gezi Parkı olaylarının yıldönümünde eylemlere karşı alınacak önlemleri açıkladı. Olası eylemler için Taksim, Şişli ve Beşiktaş'ta yaklaşık 25 bin polis görev yapacak.

  50 TOMA HAZIR

  Gezi'nin yıldönümünde Taksim Meydanı bu kez bariyerle kapatılmayacak.  Ancak olası bir eylemi engellemek amacıyla çelik kuvvet timleriyle birlikte 50 TOMA müdahale için hazır bekletilecek. Yıldönümünde Taksim, Şişli ve Beşiktaş'ta yaklaşık 25.000 polis görev yapacak. Polislerin bir kısmı Gezi Parkı içinde bekleyecek. Taksim meydanına çıkan bağlantı yollarında da çelik kuvvet timleri müdahale için hazır bekleyecek.

  KÖPRÜLERDE POLİSLER BEKLEYECEK

  Taksim'e çıkan güzergahlarda toplanmalara izin verilmezken her 2 köprüde de eylem ihtimaline karşı polis hazır bekeyecek. Metro Osmanbey istasyonuna kadar çalışacak, Taksim'e devam etmeyecek. Polis ekipleri havadan da gözetleme yaparak toplanan grupları, sivil ekiplere bildirecek. Mobese kameralarından alınan görüntüler ise Vatan caddesindeki merkezde değerlendirilecek. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Gezi olaylarının yıldönümünün sukunetle geçmesini arzu ettiklerini söyledi: "Sükunetle geçmesini arzu ediyoruz. Her zamanki gibi tedbirlerimizi alacağız. Her zaman tedbirimiz var bizim şehrin güvenliğiyle ilgili."

  TÜM İZİNLER İPTAL

  Ayrıca Gezi olaylarının yıldönümü olan bugün İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tüm izinler iptal edildi.

  Alınan bu önlemlere karşın, Taksim Dayanışması 31 Mayıs'ta saat 19.00'da Taksim meydanında olacaklarını açıkladı.  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir