Petrol
111.34
-0.15%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
487.318
2.64%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  İstanbul'da fatura ödeme merkezi dolandırıcılığı

  İstanbul Maltepe'de el değiştiren bir fatura ödeme merkezinin yeni sahibi, vatandaşların yaptıkları ödemeleri alıp ortadan kayboldu.
  • İHA
  • 24.10.2019 - 15:02
  İstanbul'da fatura ödeme merkezi dolandırıcılığı

  İstanbul'un Maltepe ilçesinde bir fatura ödeme merkezi, vatandaşların yaptıkları ödemelerle kaçtı.

  Fatura ödeme merkezi onlarca vatandaşı dolandırdı.VİDEO

  MERKEZ EL DEĞİŞTİRMİŞTİ

  Maltepe’de bir mahallede bulunan fatura ödeme merkezi, yaklaşık 1 ay kadar önce el değiştirerek başkası tarafından devralındı. Faturalarını ödemek için merkezin yolunu tutan vatandaşlar, ödeme yaptıktan bir süre sonra hayatlarının şokunu yaşadılar.

  ORTADAN KAYBOLDU

  Fatura ödeme merkezinin yeni sahibi, iddiaya göre, onlarca vatandaşın fatura ödemek için verdiği paraları alarak kayıplara karıştı. Mağdur vatandaşlar, fatura ödeme merkezine gittilerse de merkezin kapalı olduğunu gördüler. Elektrik ve sularının kesilmemesi için faturalarını başka yerden yeniden ödeyen vatandaşlar, kendilerini dolandıran kişilerden şikayetçi oldu. Vatandaşlar şimdi dolandırıcının bir an önce yakalanmasını istiyor.

  BÜTÜN MAHALLE MAĞDUR

  Fatura ödeme merkezine para ödeyerek mağdur olan mahalle sakinlerinden Hasan Sayar, "Vatandaşların gelmesinden huylandık. Biz de baktırdık, kontrol ettirdik. Baktık ki faturalarımız ödenmemiş. Ben ve bütün mahalle mağduruz. Tanımıyorduk kendilerini, yeni devralmışlardı 1 ay önce. Eskisi dürüsttü, güvenilirdi. 400 lira, 6 tane fatura yatırdım." dedi.

  İstanbul da fatura ödeme merkezi dolandırıcılığı #1

  Bir başka mahalle sakini olan Meryem Yılmaz ise, "Öğrendikten sonra PTT'ye gittim. Tekrar yatırmak zorunda kaldım. Büyük söylemeyeyim bir daha böyle insanlara para yatırmayı istemiyorum. 200 liraya yakın para yatırmıştım." diye konuştu.

  Faturalarının yatırılmadığını öğrenen bir mahalle sakini, şikayetçi olduğunu belirterek, "250 lira yatırdım. Benim emeklim yok, bir şeyim yok, bir yerden gelirim yok. Ben bile dolandırıldım." ifadesini kullandı.

  İstanbul da fatura ödeme merkezi dolandırıcılığı #2

  İstanbul da fatura ödeme merkezi dolandırıcılığı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir