Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
376.754
-0.76%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  İstanbul'da ilginç bir olay yaşandı

  Asfalt çalışması yapan ekipler elektrik hatlarına zarar verdi, tamire gelen elektrikçiler de doğalgaz borularına...
  • 02.11.2013 - 16:54
  İstanbul'da ilginç bir olay yaşandı

  İstanbul da ilginç bir olay yaşandı #1

  Sarıyer'de asfalt çalışması sırasında zarar gören aydınlatma direklerini tamir eden BEDAŞ ekibi doğalgaz borusunu deldi.

  BASINÇLI GAZ NEDENİYLE PANİK YAŞANDI

  Çevreye yayılan gaz nedeniyle sahil yolu trafiğe kapatıldı. Sarıyer'de asfalt çalışması sırasında zarar gören elektrik hattını yenileyen bakım ekipleri, öğlen saatlerinde yanlışlıkla doğalgaz borusunu patlattı.

  Basınçla çevreye yayılan gaz nedeniyle panik yaşanırken, sahilyolu yaklaşık yarım saat trafiğe kapalı kaldı. İGDAŞ ekipleri çevrede önlem alırken, elektrik arıza bakım ekibinde görevli bir kişi ifadesi alınmak üzere, polis merkezine götürüldü.

  MATKAPLA BORU DELİNDİ

  Büyükdere, Meserburnu Caddesi'nde dün 12.30'da meydana gelen olayda, asfalt kazıma çalışması sırasında zarar gören aydınlatma direklerinin hattını yenileyen BEDAŞ'ın arıza bakım onarım ekibi matkapla çelik doğalgaz borusunu deldi.

  Bir anda gaz fışkırmaya başlayınca işçiler durumu İGDAŞ, itfaiye ve sağlık ekiplerine duyurdu. Bu sırada polis sahil yolunu trafiğe kapatırken, ateşle yaklaşılmaması için uyarı yapıldı.

  İGDAŞ arıza ekipleri doğalgaz borusunun vanasını kapatarak, çevrede önlem aldı. Yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından borudaki gazın boşalmasıyla çevrede rahat bir nefes alındı.

  'BÜYÜK BİR TEDBİRSİZLİK'

  Çevrede bir teknede çalışan görgü tanığı Göksel Başaran, 'Bir anda çevreye gaz kokusu yayıldı. Borudaki gaz, basınçla fışkırmaya başladı. Çevredekiler kaçıştı. Burada çoluk çocuk geziyordu. O anda yangın çıksaydı büyük bir felaket olurdu. Burası Sarıyer'in en işlek caddesi. Hafta sonu insanlar buraya geliyor. Büyük bir tedbirsizlik var' dedi.

  Yaklaşık yarım saatlik çalışma sonrası, trafik açılırken, İGDAŞ ve BEDAŞ'ın çalışmaları sürüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir