Dolar
7.2352
0.4247%
Euro
8.4874
0.0554%
Altın
1886.08
-1.3571%
Borsa
1110.05
0%
G. Altın
440.38
-0.544%
Bitcoin
82394
1.1522%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  İstanbul'da kar şiddetleniyor

  İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı her geçen saat etkisini daha da artırıyor.
  • 08.01.2013 - 14:55
  İstanbul'da kar şiddetleniyor

  İstanbul da kar şiddetleniyor #1

  İstanbul'u etkisi altına alan şiddetli kar yağışı çeşitli olumsuzları beraberinde getiriken, akşam iş çıkış saatiyle birlikte trafikte de sıkıntılar baş göstermeye başladı.

   

  BELEDİYE EKİPLERİ ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

  Dün öğlen saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı sonrası İstanbul'da okullar bugün tatil edilirken, belediye ekipleri de yolların kapanmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Karayolları ve belediye ekipleri sürekli tuzlama yapsa da karın etkisiyle yolda sıkıntı yaşanıyor.

  İSTANBUL'DA OKULLAR YARIN DA TATİL

  Bugün öğlen saatlerinde şiddetini iyice artıran kar yağışıyla birlikte İstanbul'da okullar yarın da tatil edildi. İstanbul Valiliği, devam eden kar yağışı nedeniyle ana okulları, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 9 Ocak Çarşamba günü ara verildiğini bildirdi.

  İstanbul'dan kar manzaraları

  KÖPRÜLERDE GEÇİŞLER SIKINTILI

  Boğaziçi Köprüsü'nde araçlar yoğun kar yağışı ve görüş mesafesinin düşmesiyle zor anlar yaşadı. Özellikle Zincirlikuyu rampasından araçlar çıkamadı. Yol bir süre trafiğe kapandı. Polis ekipleri araçları bir süre bekletti. Yolun tuzlanmasıyla araçlar tekrar ilerlemeye başladı.

  İstanbul da kar şiddetleniyor #2

  İşte saat 18:00 itibariyle İstanbul trafiği yoğunluk haritası - (büyük hali için üğzerine tıklayın)

  TEM-FSM yönünde yoğunluk her geçen dakika biraz daha artarken, özellikle Kavacık ve Elmalı'da şiddetini artıran kar görüş mesafesini düşürüyor. Avrupa yakasında daha çok kuzey kesimlerde etkili olan kar, Boğaziçi Köprüsü'de de trafiği zaman zaman durma noktasına getiriyor.

  KAR NE KADAR SÜRECEK

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2 gün daha etkili olacak kar yağışı için İstanbulluları "Mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın" diye uyardı. Topbaş, özellikle yaşlı, engelli ve hamilelerin trafiğe hiç çıkmamalarını rica etti.

  Görüş Bildir