Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
416.409
-0.04%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  İstanbul'da mobil karakol hizmetine başlandı

  İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, merkezden uzak bölgelerde emniyet ve asayişin sağlanması için mobil karakol hizmetine başladı.
  • 21.11.2014 - 16:38
  İstanbul'da mobil karakol hizmetine başlandı

  karakol

  İstanbul İl Jandarma Komutanlığı merkezden uzak bölgelerde emniyet ve asayişin sağlanması, vatandaşlara yerinde kolluk hizmeti sunulması amacıyla "Mobil Jandarma Karakolu" hazırladı. 2 mobil karakol bugün hizmete girdi.

  ARAÇTA NAVİGASYON CİHAZI BULUNUYOR

  Mobil karakollarda ihbarlara en kısa sürede ve en doğru yoldan ulaşabilmek için navigasyon cihazı bulunuyor. Kimlik ve araç sorgusu yapabilen, harekat merkezine eş zamanlı yer ve konum gönderebilen, adli olaylarda ve olay yerinde, vatandaşların karakola gitmesine gerek kalmadan, adli evrakların düzenlenmesini sağlayan bir dizüstü bilgisayar da bulunuyor. Araçta biri içte, ikisi ön ve arkada olmak üzere toplam 3 kamera yeralıyor.

  İstanbul da mobil karakol hizmetine başlandı #2

  KOLTUKLAR YATAK OLUYOR

  Kamera görüntülerini anlık harekat merkezine aktarabilen, hafıza kartına depolayan kamera kayıt cihazı, görüntülerin izlenebileceği 17 inçlik LCD ekranın yer aldığı araçta, personelin evrak düzenlerken kullanabileceği 2 katlanabilir sehpa ve üzerlerinde de evrakların konulduğu cepler yer alıyor. Aracın orta bölümünde kendi etrafında dönebilen, arka bölümde ise personelin uzun görevlerde kullanabileceği çift kişilik yatak haline gelebilen koltuk, bunun altında kilitli çekmeceler, personelin kullanabileceği mini buzdolabı, klozet, lavabo, 50 litrelik temiz su tankı, dolap ve jeneratör yer alıyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir