Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.583
1.02%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C
  İstanbul'da olaylı Kobani eylemi

  İstanbul'da olaylı Kobani eylemi

  İstanbul'da IŞİD'i protesto etmek isteyen gruplar Gazi Mahallesi, Bağcılar, Dolapdere ve Esenyurt'ta ortalığı savaş alanına çevirdi.
  • 07.10.2014 - 19:58

  esenyurt

  İstanbul Esenyurt'da Kobani'ye destek IŞİD'e tepki gösternek için Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kalabalık grup, Atatürk heykelini ateşe verdi. Grup ardından Esenyurt TEM bağlantı sapağından TEM otoyoluna inerek yolu bir süre trafiğe kapattı. Ayrıca İETT'ye ait 2 adet otobüs ve belediyeye ait bir çöp kamyonunu molotof kokteyli atarak ateşe verdiler.

  İstanbul'da Kobani gerginliği İZLE

  Yanan 2 otobüs ve çöp kamyonu kullanılamaz hale geldi. Kalabalık grup daha sonra Yenikent Mahallesi Doğan Araslı Bulvarına yöneldi. Grup yol üzerinde bulunan çok sayıda banka ve ATM cihazlarına zarar verdi.

  İstanbul da olaylı Kobani eylemi #2

  BENZİNLİKTE OTOBÜS YAKTILAR

  Daha sonra benzin istasyonunda park halinde bulunan bir İETT'ye ait bir otobüse zarar verdikten sonra yol üzerinde bulunan bir otomobil ile park halindeki başka bir otomobili ateşe verdi. Kalabalık grup daha sonra Esenyurt Belediye binasının girişinde bulunan bekçi kulübesini ateşe verdikten sonra ara sokakta bulunan bir iş makinesini de yaktı. Polisin olay yerindeki bekleyişi sürüyor.

  Terör örgütü yandaşları benzin istasyonu yaktı İZLE

  İstanbul da olaylı Kobani eylemi #3

  İstanbul da olaylı Kobani eylemi #4

  İstanbul da olaylı Kobani eylemi #5

  İstanbul da olaylı Kobani eylemi #6

  DOLAPDERE'DE GERGİNLİK

  Beyoğlu Dolapdere'de, Kobani'ye yönelik IŞİD saldırılarını protesto eden yüzleri maskeli bir grup, çöp konteynerleriyle yola barikat kurdu. Polise havai fişek ve molotof kokteyli atan grup, bir aracı da ateşe verdi.,

  Akşam saatlerinde Hacıahmet Mahallesi'nde toplanan yüzleri maskeli bir grup çevreye havai fişek ve molotof kokteyli atmaya başladı. Çöp konteynerleriyle yola barikat kuran göstericiler bir aracı da ateşe verdi. Eylemciler, olay yerine gelen polislerin kullandığı zırhlı araca da molotof kokteyli attı. Bunun üzerine, polis ekipleri gruba boyalı plastik mermi ve gaz bombasıyla karşılık verdi. Grup, polisin üzerine havai fişek atarak ara sokaklara kaçtı.

  Eylemciler çöp kamyonunu ateşe verdi İZLE

  BAĞCILAR'DA POLİSE ATEŞ AÇILDI

  Bağcılar'da da bir grup yoldan geçen halk otobüsünü taşladı. Maddi hasar oluşan otobüs, polis merkezi önüne çekildi.

  Bağcılar Evren Mahallesi Ceylan Sokak'ta toplanarak slogan atan bir gruba, bölgede önlem alan çevik kuvvet ekipleri, dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. Bu sırada gruptan polisin bulunduğu alana ateş açılması sonucu, bir çevik kuvvet polisi ayağından yaralandı.

  Yaralı polis, meslektaşları tarafından Bağcılar Tekden Hastanesi'ne götürüldü. İlk müdahalesinin ardından Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen yaralı polisin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

  Okmeydanı Şark Kahvesi çevresinde toplanan göstericiler, Darülaceze Caddesi'nde önlem alan polis ekiplerine, taş ve molotofkokteyli attı. Göstericilerin attığı bir molotofkokteyli park halindeki otomobile isabet etti. Alevler TOMA tarafından söndürülürken, araç çekiciyle bölgeden götürüldü.

  GAZİ MAHALLESİ'Nİ YAKIP YIKTILAR

  Gazi Mahallesi'nde, Kobani'ye yönelik IŞİD saldırılarını protesto eden bir grup, polise havai fişek ve molotof kokteyli attı. Polis de gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Ara sokaklara dağılan gruptan bazı kişiler bir belediye otobüsünü ateşe verdi. İsmetpaşa Caddesi üzerinde akşam saatlerinde toplanan grup, polise havai fişek ve molotof kokteyli atmaya başladı. Polis de göstericilere biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Bir polis helikopterinin de havadan destek verdiği görüldü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir