Euro
15.2584
0.27%
Dolar
13.5169
0.2%
Altın
776.09
0.22%
Borsa
1.981
2.78%
Bitcoin
709.295
-0.54%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  İstanbul'da çok şiddetli yağış bekleniyor

  Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbul’da etkili olan yağışla ilgili açıklama yaptı. Açıklama "Yağışların bir saat içinde kuzeyden güneye doğru şiddetini artırarak il genelinde etkili olması bekleniyor.
  • 18.09.2014 - 10:05
  İstanbul'da çok şiddetli yağış bekleniyor

  İstanbul da çok şiddetli yağış bekleniyor #1

  Meteorolojiden alınan tahminlere göre özellikle Istırancalar, Çatalca, Büyükçekmece, Arnavutköy, Sultangazi, Sarıyer, Beykoz, Sultanbeyli, Pendik ve Tuzla ilçelerinde şiddetli yağış bekleniyor. İBB’nin yağışla ilgili yaptığı açıklamada, "İstanbul’da dün sabah saatlerinden itibaren aralıklarla yağan yağmur, dün gece yarısı itibariyle yer yer etkisini artırarak devam etmiştir. Yağış özellikle Boğaz çevresi ve Avrupa yakasında etkili olmuştur. Sarıyer, K?ğıthane, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Esenler, Bahçelievler, Silivri ve Çatalca yağıştan en çok etkilenen ilçelerdir" denildi.

  126 SU BİRİKİNTİSİ MÜRACAATI GELDİ

  Gece boyunca yağan yağmur nedeniyle önemli bir olumsuzluk yaşanmadığı belirtilen açıklamada, "Yağış nedeniyle İBB Birimlerine 126 su birikintisi müracaatı geldi. AKOM, İtfaiye, Yol Bakım Onarım Müdürlüğü ve İSKİ gelen ihbarlar doğrultusunda su tahliyesi çalışmalarını yaptı. İBB Birimleri 1660 personel, 779 araç/ iş makinesi, 325 motopomp, 384 dalgıç pompa ile olası olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor" ifadeleri yeraldı.

  TAŞKIN VE GÖLLENMEYE DİKKAT

  Yağışların bir saat içinde kuzeyden güneye doğru şiddetini artırarak il genelinde etkili olması, yarın sabah saatlerine kadar da etkisini devam ettirmesi beklendiği kaydedilen açıklamada, "Tahminlere göre özellikle Istırancalar, Çatalca, Büyükçekmece, Arnavutköy, Sultangazi, Sarıyer, Beykoz, Sultanbeyli, Pendik ve Tuzla ilçelerinde şiddetli, diğer semtlerinde ise kuvvetli yağacağı; taşkın ve göllenme hadiselerinin yaşanabileceği tahmin edilmektedir" denildi.

  Açıklamada bölgelerde kaydedilen yağış değerleri de şu şekilde verildi;

  Çatalca 60 kg

  Kağıthane 44 kg

  Terkos 28 kg

  Silivri 27 kg

  Hadımköy 20 kg

  Başakşehir 15 kg

  Aksaray 25 kg

  8 İL İÇİN SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün Marmara’da görülecek yağışların; Balıkesir, Yalova, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik il geneli ile Kırklareli’nin kıyı ve Çanakkale’nin kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli olması beklendiğini açıkladı.  Meydana gelebilecek olumsuz şartlara (su baskını, ani sel, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları  istendi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir