Dolar
6.8612
0.0014%
Euro
7.7611
0.1535%
Altın
1798.58
-0.2689%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.959
-0.248%
Bitcoin
63644.24
-0.0606%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  İstanbul'da valizde bulunan cesedin kimligi belli oldu İZLE

  İstanbul Beyoğlu'nda dün valizde bulunan cesetle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Cesedin Suriyeli bir kadına ait olduğu belirlenirken, valizi taşıyanların da kadının eşi ve oğlu olduğu tespit edildi.
  • 06.06.2014 - 11:55
  İstanbul'da valizde bulunan cesedin kimligi belli oldu İZLE

  İstanbul'da valizde bulunan cesedin kimligi belli oldu İZLE #1

  Beyoğlu'nda dün cesedi sokaktaki bir çantada bulunan kadının Suriye uyruklu olduğu belirlendi. Kadının kardeşi ve babası, cinayet zanlısı olarak gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü ile Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği ekipleri, dün sabah saatlerinde Bülbül Mahallesi Aşıklar Sokak'ta bir temizlik görevlisi tarafından bulunan çantadan çıkan kadın cesediyle ilgili çalışma başlattı. Bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen ve görgü tanıklarının ifadelerine başvuran polis ekipleri, cesedin Suriye uyruklu bir kadına ait olduğunu tespit etti.

  İstanbul'da valizde bulunan cesedin kimligi belli oldu İZLE

  KİMLİĞİ BELLİ OLDU

  Beyoğlu'nda dün cesedi sokaktaki bir çantada bulunan kadının 24 yaşındaki Suriyeli Musaybe Al Musa olduğu ortaya çıktı.

  BABASI VE KARDEŞİ GÖZALTINDA

  Soruşturmayı genişleten ekipler, cinayet zanlısı olarak kızın babasını ve kardeşini gözaltına aldı. Polis yetkilileri, Suriyeli baba-oğulun emniyette verdikleri ilk ifadede suçlarını itiraf ettiklerini ve aile içi infazla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi. Şüpheli baba-oğulun emniyetteki işlemleri devam ediyor.

  GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

  Kadının, bıçaklanarak öldürüldüğü tespit edilirken, yaşanan vahşete ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde cinayetin yaşandığı gece saat 02.30 sıralarında bir erkeğin sokakta keşif yaptığı görülüyor. Yaklaşık 5 dakika sonra da görüntüye ellerinde valizle yürüyen baba ve oğlu takılıyor. Valizi taşımakta zorluk çeken baba ve oğlunun koşar adımlarla ilerledikleri görülüyor.

  İstanbul'da valizde bulunan cesedin kimligi belli oldu İZLE #2

  ''ABLAM ESAD YANLISIYDI''

  Polis, cinayetle ilgili öldürülen genç kızın kardeşi R.A.’yı (17) gözaltına aldı. “Ablamı ben öldürdüm” dediği öğrenilen R.A., Üsküdar’daki Çocuk Şube Müdürlüğü’ne getirildi. R.A.’nın burada avukatına, “Ablam Esad yanlısıydı, biz de muhalifleri destekliyorduk. Bir tartışma çıktı. Ondan sonra bıçakladım” dediği öğrenildi.

  Güvenlik kamerası görüntülerinde oğlu ile birlikte kızının cesedini taşıdığı görülen babanın ise arandığı öğrenildi. Öte yandan Suriyeli aileyle aynı apartmanda oturan komşusu, “Cinayetin burada olup olmadığını bilmiyorum ama kendi kızlarıydı. Aile Suriyeli” dedi.

  “İNTERNETTEN CİNAYET HABERLERİNE BAKMAK İSTEDİ”

  Katil zanlısı R.A.yı çalıştığı emlakçıdan tanığını belirten Aydın Arslan ise, “Dün sabah çayı burada içtik. Bir bardak daha çay isteyince benim dükkanıma getirdi. Biz o sırada haberlere bakıyorduk. Kasanın tarafına geçmek istedi. ‘Ben de bakayım’ dedi. O sırada panik halindeydi. Panik halindeydi. Zaten her gün internetten Suriye’de boğazı kesilenlerin görüntülerini seyrediyordu. Dün hep tedirgindi” diye konuştu.

  R.A.’nın emlakçıda birlikte çalıştığı bir kişi ise, “Tahmin etmiyordum onun olduğunu. Sakin bir hali vardı. Çalıştığımız için haberleri izleyemedik. Onun yaptığını yeni öğrendik. Hala inanmıyoruz. Çok sakin biriydi” dedi.


  Görüş Bildir