Petrol
114.12
-0.25%
Euro
17.5641
0.03%
Dolar
16.3593
0.06%
Altın
974.37
0.18%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
485.964
-0.54%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C

  İstanbul'da yarım milyonluk kuyumcu soygunu

  İstanbul'da gece saatlerinde boşaltılmış bir binaya giren soyguncular, cep telefonu dükkanının duvarını delerek geçtikleri kuyumcuyu soydu.
  • 19.04.2016 - 14:28
  İstanbul'da yarım milyonluk kuyumcu soygunu

  İstanbul’da akılalmaz soygun, gece saatlerinde Kağıthane Hamidiye Mahallesi Girne Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre kimliği belirsiz kişiler, yıkılacak olması nedeniyle boşaltılan 4 katlı bir binanın altındaki Yılmaz Akgün’e ait kuyumcu dükkanını hedef aldı. Binanın üst katında kimsenin yaşamadığını fırsat bilen soyguncular, kuyumcu dükkanının elektriği keserek alarmını devre dışı bıraktı. Ardında soyguncular, boşaltılan binanın kaynaklanarak kapatılmış giriş kapısını parçalayarak içeriye girdi.

  İstanbul da yarım milyonluk kuyumcu soygunu #1

  500 BİN LİRALIK ALTIN ÇALDILAR

  Soyguncular daha sonra binanın içerisinden cep telefonu dükkanın duvarını deldi. Duvarın delinmesinin ardından cep telefonu dükkanına giren soyguncular, buradan dükkanın bitişiğindeki kuyumcu dükkanını duvarını deldi. İşlemin tamamlanmasının ardından kuyumcu dükkanına giren soyguncular, içerideki kasayı patlatarak yaklaşık 500 bin lira değerindeki 4 kilogram altını çalarak kayıplar karıştı.

  İstanbul da yarım milyonluk kuyumcu soygunu #2

  DUVARLARIN DELİNDİĞİNİ GÖRÜNCE ŞOK OLDU

  Olayın ardından sabah saatlerinde cep telefonu dükkanını açan esnaf, gördüğü manzara karşısında şok oldu. Dükkanında 2 delik gören esnaf, kendi dükkanında hiçbir şeyin çalınmadığı görünce deliklerin kuyumcu dükkanı için açıldığın fark etti. Esnaf durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, emniyet şeridi çekerek olay yerini kapattı. Ardından olay yeri inceleme ekipleri, her 2 dükkanda ve binada saatlerce inceleme yaparak delil topladı. Toplanan deliller incelenmek üzere emniyet götürüldü.

  İstanbul da yarım milyonluk kuyumcu soygunu #3

  DÜKKANIN İÇ KASASINI 7 KEZ DELMİŞLER

  Öte yandan soyguncuların kuyumcu dükkanındaki kasayı soyduktan sonra vitrinin altındaki iç kasayı da patlatmaya çalıştıkları öğrenildi. Kasayı matkap ile 7 kez delerek açmaya çalışan soyguncuların, altınları çalamadıkları belirlendi. Ayrıca soyguncuların dükkandaki güvenlik kameralarının bağlı olduğu kasayı da çaldıkları öğrenildi.

  KUYUMCUYA GİRMEK İÇİN DÜKKANI KULLANMIŞLAR

  Cep telefonu dükkanının sahibi, “Sabah kepengi açtık, baktık ki kuyumcunun da elektriğini kesmişler. Bizim dükkanın duvarını kırarak kuyumcuya girmişler. Alarmı da etkisiz hale getirmişler” dedi. Esnaf, “Binada içeriye, içeriden de odaya girmişler. Duvarı kırmışlar, duvarı kırdıktan sonra yan taraftaki kuyumcuya giriyorlar. Dükkandaki küçük kasayı patlatıyorlar. İçindeki malzemeleri ve takı eşyalarını alıyorlar. Altınlar çalınmış. Telefoncu dükkanından bir şey almamışlar, sadece kuyumcuya girmek için kullanmışlar” dedi. Olay nedeniyle dükkan sahibi Akgün’ün oğlu üzüntü yaşarken, polis soyguncuların yakalanması için çalışma başlattı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir