Petrol
110.62
1.38%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.115
-0.41%
10ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 10 C

  İstanbul'da yarım ton sahte zayıflama ilacı ele geçirildi

  İzmir'de lise öğrencisi Belgin Elmalı'nın internet üzerinden satın aldığı zayıflama ilacıyla hayatını kaybetmesi polisi harekete geçirdi.
  • 23.03.2016 - 17:01
  İstanbul'da yarım ton sahte zayıflama ilacı ele geçirildi

  Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, denetimlere tabi tutulmadan internet üzerinden sahte ilaç satan kişilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlattı. Söz konusu soruşturma kapsamında teknik ve fiziki çalışmalarını sürdüren ekipler, bir kişinin Romanya ve İran'dan ithal ettiği toz bitki kürleri ve protein tozlarını gelişi güzel karıştırıp kutuladıktan sonra sahte etiket basarak internet üzerinde satışını yaptığını belirledi.

  İstanbul da yarım ton sahte zayıflama ilacı ele geçirildi #1

  YARIM TON SAHTE İLAÇ YAKALANDI

  Polis, Başakşehir'de bir eve düzenlediği operasyonda 37 yaşındaki Ayşe A'yı gözaltına aldı. Adreste, yapılan aramada, bin 503 kutu içerisinde zayıflattığı ve kilo aldırdığı iddia edilen yarım ton sahte ilaç, çeşitli markalara ait bin 450 boş ilaç kutusu, 20 huni, 1 etiket ısıtıcı cihaz, 1 etiket yapıştırma aparatı ve 3 metre şerit bandrol ele geçirildi.

  İstanbul da yarım ton sahte zayıflama ilacı ele geçirildi #2

  İNTERNETTE 85 LİRAYA SATILIYOR

  Emniyet yetkilileri, Ayşe A.'nın Romanya üzerinden protein tozu ve çeşitli bitkilerin kürlerini getirdikten sonra, lüks dairede ilaç üretimi yapıp çeşitli internet siteleri üzerinden minimum 85 liradan sattığını tespit ettiklerini belirtti.

  İstanbul da yarım ton sahte zayıflama ilacı ele geçirildi #3

  OPERASYON POLİS KAMERASINDA

  Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyon polis kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Polis ekiplerin daireye girmesiyle başlayan görüntülerde, dairenin her odasında kutularca zayıflama ilacı bulduğu görüldü. Ekiplerin evde yaptığı aramalarda boş ilaç kutuları ve karton kutular ele geçirilmesi görüntülendi.

  İstanbul da yarım ton sahte zayıflama ilacı ele geçirildi #4Belgin Elmalı, geçtiğimiz günlerde internetten aldığı zayıflama ilacı nedeniyle hayatını kaybetti


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir