İstanbul'da yıldırım düştü: 4 çocuk yaralandı

İstanbul'da yıldırım düştü: 4 çocuk yaralandı

İstanbul'da öğle saatlerinde başlayan yağış, aralıklarla sürecek. Yakacık'ta ormanlık alana yıldırım düşmesi sonucu 4 çocuk yaralanırken öğleden sonra İstanbul'un bazı bölgelerinde kara benzeyen yağış heyecan yarattı. Meteoroloji yetkilileri, yağışa kar denmeyeceğini ama kar taneciklerini andıran bu tanelerin dolunun hızla eriyip yumuşamış hali olabileceğini belirtti. Türkiye'nin birçok bölgesinde etkili olan yağışlar yerini sıcak havaya bırakacak. Hafta sonu sıcaklıklar 4-6 derece artacak ve mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

4 ÇOCUĞU YILDIRIM ÇARPTI

Adem Cebeci, Abdurrahman Kalıncı, Enes Baran ve Alperen Yiğit Demir, bugün, çevredekilerin 'İstanbul Balkonu' dediği Kartal Cezaevi yakınındaki ormanlık alana pikniğe gitti. Saat 16.15 sıralarında 17 yaşındaki Adem Cebeci ile 14 yaşlarındaki Abdurrahman Kalıncı, Enes Baran ve Alperen Yiğit Demir'in üzerine çıktığı ormanlık alan içindeki kayalıkların yanına yıldırım düştü.

Yıldırımdan etkilenen çocuklar cep telefonu ile ailelerine arayarak bel altlarının tutmadığını ve yürüyemediklerini söyledi. Bunun üzerine ocukların aileleri hemen olay yerine koştu. Çocuklar ambulanslarla Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Suzan Yazıcı Acil Tıp Merkezi'ne kaldırıldı.