Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
491.546
0.32%
1ºC
İstanbul
Bulutlu 1 C

  İtalyan aşçı Zanna Malatya mutfağını çok beğendi

  Zanna: "Malatya'ya yemekleri o kdar lezzetli ki cennet gibi. Artık burada yaşamaya karar verdim, o kadar yani"
  • 16.04.2016 - 14:27
  İtalyan aşçı Zanna Malatya mutfağını çok beğendi

  Bir süpermarketin davetlisi olarak kente gelen Zanna, Malatya'nın yöresel yemeklerinin sunulduğu bir restoranda Geleli Kebabı'ndan Malatya kurabiyesine, Kağıt Kebabı'ndan patlıcan tavaya kadar pek çok lezzetin tadına baktı.

  Restoranın mutfağında yemeklerin yapılışını da izleyen Zanna, aşçılarla sohbet ederek lezzet sırlarını sordu.

  Yaklaşık 4 yıl önce geldiği Türkiye'de bir Türk ile evlenen İtalyan aşçı Zanna, yaptığı açıklamada, ailesiyle İstanbul'da yaşadığını ve Türkiye'de bulunmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

  Mesleğinde daha çok balık yemekleri yaptığını anlatan Zanna, Türk mutfağındaki çeşitliliğin kendisini etkilediğini ifade etti.

  İtalyan aşçı Zanna Malatya mutfağını çok beğendi #1

  Zanna, şöyle devam etti:

  "ARTIK MALATYA'DA YAŞAMAYA KARAR VERDİM"

  "Türk mutfağı o kadar büyük ve dolu bir mutfak ki bir şey söylemeye gerek yok. Her bölgede bir özellik var. Türkiye'yi biraz gezdim ve çok şaşırdım. Malatya bunlardan biri. Buraya geldiğimde şaşırdım. Özellikle mutfak konusunda inanılmaz. Değişik, tecrübeli, inanılmaz bir mutfak. Şok oldum yani. Buraya geldiğimde Malatya'nın mutfağının o kadar geniş, lezzetli olmasını beklemiyordum. Öyle bir güzellik ki gerçekten cennet gibi. Artık burada yaşamaya karar verdim, o kadar yani."

  Tattığı yemeklerden en çok Geleli Kebabı'nı beğendiğini anlatan Zanna, "Merak ettim, tereyağlı Geleli Kebabı'nı kim sevmiyordur? Herkes seviyor sanırım. Tandır, patlıcan, tava çok güzel, fırında kavurmayı çok sevdim. Fırında kuzu dolma da inanılmaz güzeldi." dedi.

  İtalyan aşçı Zanna Malatya mutfağını çok beğendi #2


  Görüş Bildir