İtfaiyecinin cami hassasiyeti

İtfaiyecinin cami hassasiyeti

Sivas'ta kent merkezindeki Paşa Camisi'nde mevlit okunduğu sırada imam odasında yangın çıktı. Camidekilerin fark ettiği yangına itfaiye ekipleri müdahale etti. İtfaiyecilerin cami içerisine çizmelerini çıkarak girmeleri dikkat çekti.

YANGIN ELEKTRİK KONTAĞINDAN ÇIKTI

Sivas'ın en büyük camilerinden biri olan Paşa Camisi'nde öğlen namazı sonrası mevlit okunduğu sırada yangın çıktı. İmam odasında elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın o sırada mevlit için camide bulunan başka bir imam tarafından fark edildi. Kısa sürede caminin içerisi dumanla dolarken, olay itfaiyeye haber verildi.

İTFAİYECİLERİN HASSASİYETİ

Sivas Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine gelerek yangına müdahale etti. Camiden çıkanlar ve çevrede toplananlar müdahaleyi meraklı gözlerle takip etti. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahale etmek için içeri girerken, giriş kapısında çizmelerini çıkardıkları görüldü. İtfaiye erleri camiye her giriş çıkışlarında çizmelerini tekrar giyip çıkarttı. Yangında odada bulunan koltuk, perde ve bazı elektronik eşyalar zarar gördü. Zarar gören eşyalar camiden dışarı çıkarıldı. Yangın nedeni ile içerisi dumanla kaplanan camideki mevlit iptal edilerek Meydan Camisi'ne alındı.

Paşa Camisi imamı Ergün Ceyhan, camide mevlit okunduğu sırada yangın çıktığını belirterek, "Mevlit sırasında imam arkadaşlarımızdan biri odadan duman geldiğini fark etti. Hemen müdale edip itfaiyeye haber verdik. Yangının elektrik kontağından çıktığı sanılıyor" diye konuştu. Kısa sürede kontral altına alınan yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.