Petrol
111.62
0.84%
Euro
17.3083
0.07%
Dolar
16.1911
0.72%
Altın
966.4
0.02%
Borsa
2391
0.00%
Bitcoin
484.323
1.65%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  İzinsiz meyve aldığı bahçenin sahibine not bıraktı

  Bursa’da aşeren hamile eşi için kopardığı meyvelerin parasını ağaca asan şahıs, içi rahat etmeyince, bahçe sahibini ziyaret edip helalleşti.
  • 12.07.2016 - 15:00
  İzinsiz meyve aldığı bahçenin sahibine not bıraktı

  İznik’in Boyalıca Mahallesi’nde, yoldan geçerken canı meyve çeken hamile eşi için bahçeye girerek kopardığı meyvelerin parasını ağaca asıp, "Hayırlı bayramlar abi. Kayısı ve erikten aldık. Hakkını helal et. Eşim hamile…" notunu bırakan İstanbul Pendik’te minibüs şoförlüğü yapan Soner Kaya’nın bu davranışı herkesi duygulandırdı. Soner Kaya ve ailesi, bayramdan sonra Boyalıca’ya gelip, bahçe sahibiyle helalleşti.

  İzinsiz meyve aldığı bahçenin sahibine not bıraktı #1

  "O PARAYI ÇERÇEVE YAPTIRDIM"

  Bahçe sahibi Ali Karatekin, bu dürüst davranışın kendisini çok duygulandırdığını, o parayı çerçeve yapıp astığını söyledi. Karatekin, "Günümüzde kilitli kapılar kırılarak, evlerden paralar, ambarlardan meyve ve sebzeler çalınıyor. Bazıları ise kopardıkları birkaç meyvenin parasını ağaca asıyor. Soner kardeşimin bu davranışı bizi duygulandırdı. Abisi Ünal Kaya ile beni ziyarete geldiler. Onlar artık benim evlatlarım. Beni çok mutlu ettiler" dedi. Karatekin, Kaya ailesine bir kasa erik hediye ederken, doğacak çocuklarının analı babalı büyümesi için dua etti.

  İzinsiz meyve aldığı bahçenin sahibine not bıraktı #2Soner Kaya(Solda)

  "ÇOCUĞUMUZUN DAHA DOĞMADAN HARAM YEMEMESİNİ İSTEDİK"

  Bahçeye hamile eşi için aldığı meyvelere istinaden not ile birlikte para bırakan minibüs şoförü Soner Kaya ise, "Yeğenim aradı, ‘Dayı, haberlere çıkmışız, haberin var mı ?’ dedi, o zaman haberim oldu. Yere düşenlerden aldık. Ağaçta meyveler vardı, eşim gözümüze baktı, canı çekti. O yüzden böyle bir yola başvurduk. Doğacak çocuğumuzun haram yememesi için parayı bırakıp helallik istedik. Çünkü bahçe sahibi yoktu" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir