Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.146
0.90%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  İzmir adliyesinde olaylar çıktı yaralılar var

  Adliyeye çok sayıda ambulans sevk edildiği öğrenildi...
  • 27.11.2013 - 15:28
  İzmir adliyesinde olaylar çıktı yaralılar var

  İzmir adliyesinde olaylar çıktı yaralılar var #1

  Bayraklı'daki Adliye Sarayı'na duruşma için getirilen bir grup tutuklu olay çıkardı. Güvenlik görevlileri ve tutuklular arasında çıkan arbedede yaralananlar oldu. Adliyeye ambulanslar sevkedildi.

  TUTUKLULARA BİBER GAZLI MÜDAHALE

  Bugün saat 14.45 sıralarında, duruşmaya çıkarılan ve tekrar adliyenin nezarethanesine getirilen bir tutuklu ile refakat eden jandarma görevlileri arasında tartışma çıktı. Bu tartışmayı duyan nezarethanedeki diğer tutuklular, bulundukları bölümlerden alkışlarla askerlere tepki gösterdi. Daha sonra tutukluların bir bölümü yargılanacakları davaların duruşmalarına çıkmak istemedi. Gerginlik bir süre sonra büyüdü. Jandarma görevlileri bunun üzerine polisten yardım istedi. Polis ve jandarma tarafından, direniş gösteren tutuklulara biber gazı da kullanılarak müdahalede bulunuldu.

  Jandarma firar edilmesini önlemek için kapıları kelepçeyle kilitledi, polis ekipleri de nezarethanenin dış kapısında önlem aldı. Kısa süre devam eden isyan bastırılırken, biber gazından etkilenen bazı tutuklulara, İzmir Adliyesi'ne gelen iki ambulanstaki sağlık görevlileri tarafından tıbbi müdahalede bulundu. Olayda yaralanan kimse olmazken, adliyede öğleden sonraki, tutuklu sanık bulunan tüm davaların duruşmaları iptal edildi. Nezarethanede tutulan, Aliağa'daki cezaevi kampusunden getirilen, aralarında çocukların da bulunduğu yaklaşık 60 tutuklu, cezaevine geri götürülmek üzere ring araçlarına bindirildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir