Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
499.080
3.23%
1ºC
İstanbul
Yağmur ve kar 1 C

  İzmir metrosunda kalp krizi geçiren adam vefat etti

  İzmir metrosunda kalp krizi geçiren ve ilk müdahale makinist tarafından yapılan yolcu 75 yaşındaki Abdullah Bağcı, hayatını kaybetti.
  • 18.11.2014 - 12:34
  İzmir metrosunda kalp krizi geçiren adam vefat etti

  metro

  Dün sabah 07:30'da meydana gelen olayda Konak istasyonunda rahatsızlanan Bağcı, metronun vatmanının dikkati sayesinde farkedilerek durum trafik kontrol merkezine bildirilmişti.

  HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

  Üçyol istasyonuna geldiğinde istasyon şefi tarafından kalp masajı yapılan Bağcı, olay yerine gelen sağlık ekiplerince Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakıma alınmıştı. 75 yaşındaki Abdullah Bağcı, tedavi gördüğü Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

  İzmir metrosunda kalp krizi geçiren adam vefat etti İZLE

  İzmir metrosunda kalp krizi geçiren adam vefat etti #2

  OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

  Diğer yandan, Abdullah Bağcı'nın kurtarılması için gösterilen yoğun çaba metronun içindeki güvenlik kameralarınca kaydedildi. Görüntülerde Bağcı'nın kalp krizi geçirdiği an ve sonrasında hemşire olduğu öğrenilen bir kadının ilk müdahaleyi yapması yer alıyor. Daha sonra Üçyol istasyonuna gelen metro treni burada bir süre duruyor ve istasyon şefi Hüseyin Özkan kalp masajı yapmaya devam ediyor. Trenin içinde Bağcı'ya müdahale edilirken vatandaşlar da olanları izliyor, bazı vatandaşların olan biteni cep telefonuna kaydettiği görülüyor. Daha sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri, bir sürede daha müdahaleyi sürdürdükten sonra Bağcı'yı hastaneye götürüyor.

  Metro istasyonundaki güvenlik kamerası görüntüleri


  Görüş Bildir