Petrol
114.19
-0.04%
Euro
16.65
2.53%
Dolar
15.85
2.00%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2381
-0.41%
Bitcoin
487.991
2.83%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  İzmir sağlık başkenti olacak

  EXPO 2020 İzmir'in ana teması olan 'Sağlık turizmi' hedefi gerçek oluyor.
  • 30.08.2014 - 13:29
  İzmir sağlık başkenti olacak

  İzmir sağlık başkenti olacak #1

  Bakanlar Kurulu'nun İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Tıp Fakültesi'nin kurulmasına yönelik kararı geçtiğimiz gün Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

  "SAYIN ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

  Konuyla ilgili bir açıklamaya yapan İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde İzmir'i ziyaret eden Recep Tayyip Erdoğan'dan tıp fakültesi için yardım istediklerini belirterek, "Çok geçmeden Bakanlar Kurulu kararı çıktı. Sayın Erdoğan'a teşekkür ediyoruz" dedi.

  İZMİR SAĞLIK TURİZMİNDE ATILIM İÇİNDE

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan olarak 2 Ağustos'ta geldiği İzmir'de düzenlediği miting sonrasındaki toplantıda bu konuyu kendisine aktarma imkânı bulduklarını dile getiren Ekrem Demirtaş, 'İzmir olarak sağlık turizminde bir atılım içinde olduğumuzu, bu atılımı gerçekleştirmek için tıp fakültesinin çok önemli olduğunu ve kuruluş için Bakanlar Kurulu kararını beklediğimizi Sayın Erdoğan'a ilettim. Kendisi de konuyla ilgileneceğini belirtmişti, karar geçtiğimiz gün Resmi Gazete'de yayınlandı. Büyük sevinç yaşamamıza neden olan bu karar nedeniyle kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz' diye konuştu.

  ÖĞRENCİ KAYITLARI SENEYE

  Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'na 2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci aldıklarını hatırlatan Demirtaş, 'Tıp fakültemiz ise önümüzdeki yıl öğrenci alacak. Balçova'da tıp fakültemizin ve hastanemizin bina inşaatını aynı süre içerisinde bitireceğiz. Yeni tıp fakültemiz ve hastanemiz ile birlikte İzmir'in aldığı sağlık hizmetlerinin kalitesinin yükseltilmesine katkı yaparken, tüm insanlığa hizmet edecek yeni doktorlar yetiştireceğiz ve İzmir'in sağlık turizminden daha fazla pay alması için hızlı bir giriş yapacağız" dedi. Demirtaş, hedeflerinin İzmir'i sağlık turizminin başkenti yapmak olduğunu da sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir