Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
374.173
-3.81%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali sular altında kaldı

  Terminalde yoğun yağış nedeniyle trafoların olduğu en katta su birik,rken, biriken su nedeniyle elektrikler kesildi.
  • İHA
  • 13.01.2019 - 06:25
  İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali sular altında kaldı

  Bornova ilçesinde bulunan İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yoğun yağış nedeniyle elektrikler saat 20.00 sularında kesildi. Kesilen elektrik nedeniyle İZOTAŞ karanlığa gömüldü. Su baskını olduğu katta araçlar tahliye edildi.
  Kesinti nedeniyle vatandaşlar ve otogar esnafı mağduriyet yaşadı. Bilet kesim işlemlerinde sıkıntı yaşandı. Bazı firmalar bilet kesimini elle yapmak zorunda kaldı.

  İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali sular altında kaldı #1

  OTOGAR ESNAFI ŞİKAYETÇİ

  Esnaflar tezgahlarını aydınlatmak için ışıldak, mum gibi aydınlatıcılar kullandı. İsmini vermek istemeyen bir otogar esnafı, elektriklerin saat 20.00 sularında gittiğini ve ürünlerini satmak için gaz lambasıyla tezgahını aydınlattığını ve büyük mağduriyet yaşadıklarını söyledi. Bir diğer esnaf ise tezgahını mumla aydınlattığını ve mağduriyetin bir anca giderilmesi gerektiğini vurguladı.

  İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali sular altında kaldı #2

  İZOTAŞ'TAN AÇIKLAMA

  İZOTAŞ Yönetiminden yapılana açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  “Otogar trafolarının bulunduğu yerdeki su birikintisinden dolayı daha büyük bir felaketi engellemek için elektrik kesintisine gidildi. Söz konusu yerdeki su birikintisi İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi ekiplerince tahliye ediliyor. Suyun tahliyesinden sonra otogara elektrik yeniden verilecektir.”

  İzmir’de 3 gündür etkili olan yağış nedeniyle bazı ulaşım hatlarında sorunlar yaşanmış, yollar kapanmış ve elektrik kesintileri meydana gelmişti.

  İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali sular altında kaldı #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir