Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  İzmir şehitlerini toprağa veriyor

  Bingöl ve Hakkari'de şehit olan iki asker için ortak tören gerçekleştirildi.
  • 21.09.2012 - 13:35
  İzmir şehitlerini toprağa veriyor

  İzmir şehitlerini toprağa veriyor #1

  Bingöl  ve Hakkari’de teröristlerin gerçekleştirdiği saldırılarda şehit düşen İzmirli askerler Oğuz Şahin Kayabaş ve Yusuf Vural ile Uzman Çavuş Mehmet Çiftçi, ortak askeri törenle, aynı caminin avlusundan son yolculuklarına uğurlanıyor.

  Elazığ’dan, Muş ile Van’a giden silahsız ve sivil giyimli 200 askerin bulunduğu konvoya, geçen salı günü gerçekleştirilen roketatarlı saldırıda Sıhhiye Er Yusuf Vural (21) ile Jandarma Er Oğuz Şahin Kayabaş (21) şehit düşmüştü. Yine Hakkari’nin Çukurca İlçesi’ndeki mayınlı saldırıda İzmirli Uzman Çavuş Mehmet Çiftçi (24) de, şehit düşerken, naaşı beş gün süren arama çalışmaları sonucu bulunmuştu. Sabah saatlerinde İzmir’e getirilen askerlerin naaşları, son kez baba ocağı evlerinin önünden geçirildi.

  ŞEHİT AĞABEYİNE KOŞTU

  Bir haftalık izni sonrası vatani görevini yaptığı Van’ın Çaldıran İlçesi’ne giderken şehit olan Yusuf Vural'ın naaşının getirildiği Eskiizmir semtindeki evinin önünde gözyaşları sel oldu. Şehidin evinin önünde bekleyen kalabalık, cenaze aracını görünce kendinden geçti. Şehitin annesi Şenay, kız kardeşi Sevgi, babası İsmet Vural, anneanne Sevgi Çelik, tabuta kapanıp ağlarken, “Hoşgeldin oğlum" diye bağırdı. Şehidin kız kardeşi Sevgi Vural, ağabeyinin naaşının konulduğu cenaze aracına doğru koşup “Ağabeyim geliyor" diyerek gözyaşlarına boğuldu. Şehidin otomobili ve çevredeki binalarda türk bayraklarıyla donatılırken, kalabalık hem tekbir getirdi, hem de İstiklal Marşı okudu.

  TAKSİCİLER ÜCRETSİZ TAŞIDI

  Hakkari Çukurca'da şehit düşen Uzman Çavuş Mehmet Çiftçi'nin cenazesi, son kez Karabağlar İlçesi'ndeki babaocağının önüne getirildi. Burada bekleyen kalabalıkta gözyaşlarına boğulurken, dualar okundu. Mahallenin taksicileri de şehit yakınlarını ücretsiz taşıdı, şehit Çiftçi’nin posterleri sokağın girişlerine asıldı. Diğer şehit Oğuz Şahin Kayabaş'ın da naaşı, Kadifekale Semti'ndeki evinin önünden son kez geçirildi. Üç askerin naaşları, daha sonra ortak askeri törenin yapılacağı, şehitlerin ailelerinin isteği üzerine Bostanlı Beşikçioğlu Camisi yerine evlerine daha yakın olduğu için tercih ettikleri Gaziemir İlçesi'ndeki Gülhane Camisi'ne getirildi.

  POLİSİN EŞİ DE ZİYARET ETTİ

  Bu arada, üç askerin evlerini, geçen hafta Bingöl’deki saldırıda şehit düşen polis memurlarından Samet Kırcalı’nın eşi Duygu Kırcalı da ziyaret edip acılarına ortak oldu. Kentte zaman zaman atıştıran yağmura, şehit yakınlarının gözyaşları karıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir