İzmir'de AK Parti ilçe binasına saldırı

ak parti

Balçova ilçesinde Ak Parti ilçe başkanlığı binasına giren  bir kişinin, partililere saldırdığı ve bir kişiyi darbettiği öne sürüldü.

Balçova'da Ata Caddesi'ndeki AK Parti Balçova İlçe Başkanlığı binasına gelen İhsan Ö. (38), iddiaya göre, parti binasında bulunanları tehdit ederek, onlara saldırdı.

Bina girişindeki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterini sökmeye çalışan İhsan Ö, kendisine engel olmak isteyen AK Parti Balçova İlçe Başkan Yardımcısı Bahattin Ormancı'yı darbetti.

Ormancı, sağlık raporu için partililer tarafından Bozyaka eğitim ve  Araştırma Hastanesine götürülürken, İhsan Ö, gözaltına alındı.

AK Parti Balçova İlçe Başkanı Evrim Özen, konuyla ilgili bilgi almak için geldiği Balçova Salih İşgören Polis Merkezi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, İhsan Ö'den şikayetçi olacaklarını belirterek, Balçova'da AK Parti'nin çalışmalarından rahatsız olanların, bu saldırıyı gerçekleştirdiğini ileri sürdü.

Söz konusu eylemin bir kişi tarafından planlanmış, basit bir eylem olmadığını dile getiren Özen, "Ülkemizdeki gelişmelerden rahatsız olanların yönlendirdiği bu kişi binamıza bir saldırı gerçekleştirdi, ilçe başkan yardımcım yaralandı. Cumhurbaşkanımıza hakaretler etmiş, onun posterini parti binamızdan indirmeye çalışmış ve parti binamızdaki arkadaşlarımızı tehdit etmiş" dedi.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.