Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
289.999
1.41%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  İzmir'de CHP’li Muhittin Selvitopu, TOKİ konutlarının planlarını iptal ettirdi

  İzmir'de Karabağlar ilçesinin belediye başkanı CHP'li Muhittin Selvitopu, TOKİ konutlarının planını iptal ettirmesi üzerine, hak sahipleri duruma isyan etti.
  • İHA
  • 11.07.2021 - 22:19
  • Güncelleme : 12.07.2021 - 00:15
  İzmir'de CHP’li Muhittin Selvitopu, TOKİ konutlarının planlarını iptal ettirdi

  İzmir’in Karabağlar ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun TOKİ konutlarının yapılacağı alanın tamamının üniversiteye ayrılmasını isteyerek TOKİ planlarını iptal ettirdi.

  Mağdur olduklarını ifade eden TOKİ hak sahipleri, kira öder gibi kendi evlerinde oturmak istediklerini belirterek, Başkan Selvitopu’na çağrıda bulundu.

  ''MAĞDUR EDİLDİK''

  TOKİ hak sahiplerinden Alişan İnal, “20 ay önce TOKİ’nin Karabağlar’a dar gelirli vatandaşlar için yapacağı konutların kura çekimine başvurduk. Karabağlar sınırları içerisinde bu projeye tam 30 bin aile başvurdu. Normal şartlarda TOKİ’ye ait olan 80 hektarlık alanın tamamına konut yapılacaktı, fakat AK Partili ve CHP’li meclis üyelerinin kararıyla alanın bir bölümüne bir üniversite yapılması için TOKİ’den talep edildi. TOKİ bu talebe olumlu karşılık verdi ve 35 hektarlık alanın üniversite, geri kalan alanı ise biz dar gelirli vatandaşların konutları için ayırdı.

  Projenin ihalesi yapıldıktan sonra bir anda ne olduysa Karabağlar Belediye Başkanı ve bazı CHP’li milletvekilleri zaten konut yapılacağı belli olan alana konut yapılmasına karşıyız, diye bir kampanya başlattı ve sürekli mahkemeye itiraz ederek sürecin bu günlere kadar uzamasına sebep oldu. Bu süreçte biz hayatında hiç ev sahibi olamamış ve normal şartlarda ev sahibi olamayacak, TOKİ’den kira öder gibi kendi evinde oturma hayali kuran dar gelirli engelli şehit ve gazi yakını aileler mağdur edildi ve hala edilmeye devam ediyor” diye konuştu.

  İzmir de CHP’li Muhittin Selvitopu, TOKİ konutlarının planlarını iptal ettirdi #1

  ''VATANDAŞLARIN EV SAHİBİ OLMA HAYALLERİYLE OYNAMAYIN''

  Başkan Selvitopu’nu uzlaşmaya davet eden İnal, “Bizim yerinde dönüştürecek bir arazimiz yok, biz nasıl ev sahibi olacağız? Defalarca görüşme ve sorunlarımızı aktarma isteklerimizi neden geri çeviriyorsunuz? Sürekli itiraz edip süreci durdurmaya çalıştığınız için hepimizin çok istediği üniversite inşaatı da aksıyor bunun farkında mısınız? Bizi yandaş ilan ettiniz, bizim dar gelirli olmadığımızı aksine zengin olduğumuzu iddia ettiniz, biz bu iddiaların hepsinin aksini kanıtlamaya hazırız, Peki, sizin bizimle yüzleşmeye cesaretiniz var mı? Gelin bu inattan vazgeçin, biz Karabağlar insanlarının dar gelirli vatandaşların şehit, gazi yakını hak sahiplerinin engelli vatandaşlarının ev sahibi olma hayalleriyle oynamayın" açıklamasında bulundu.

  İzmir'de CHP’li Muhittin Selvitopu, TOKİ konutlarının planlarını iptal ettirdi VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir