Euro
10.7375
-0.09%
Dolar
9.2608
0%
Altın
527.41
0.19%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
577.981
2.81%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  İzmir'de hastanede cenazeler karıştı

  İzmir'in Konak ilçesindeki özel bir hastanede cenazelerin karıştığı iddia edildi.
  • İHA
  • 09.06.2015 - 16:05
  İzmir'de hastanede cenazeler karıştı

  izmir

  Konak ilçesinde özel bir hastanede zatürre rahatsızlığı nedeniyle 69 yaşındaki Halit Çalış hayatını kaybetti. Hastaneye gelen Çalış’ın oğlu Erol Çalış, morgda cenazeyi teşhis ederek babası olduğunu söylemesi üzerine, iddialara göre kimlik kontrolü yapılmadan cenaze Erol Çalış’a teslim edildi.

  FARKLI CESETLE İZMİR’DEN MUĞLA’YA DOĞRU YOLA ÇIKTI

  Erol Çalış, babasına ait olduğunu sandığı cenazeyi alarak Muğla’nın Dalaman ilçesine doğru yola çıktı. Bu sırada, aynı hastanede vefat eden 85 yaşındaki Halil Yılmaz’ın ailesi, cenazeyi almak üzere İstanbul’dan hastaneye geldi. Morga giren aile, Halil Yılmaz’ın cenazesi bulunamayınca büyük bir şok yaşadı. Gerçek kısa bir süre sonra anlaşılırken, Erol Çalış’ın babasının cenazesi yerine Halil Yılmaz’ın cenazesini aldığı ortaya çıktı.

  ŞİKAYETTE BULUNACAKLAR

  Halil Yılmaz’ın ailesi duruma tepki gösterirken, hemen yanlış cenazeyi götüren Çalış’a ulaşılarak durum anlatıldı. Hastaneye gelen Erol Çalış da yetkililerin babasının yüzünü göstermeden cenazeyi teslim ettiğini ileri sürdü. İki ailenin olayla ilgili Emniyet'e ve Sağlık Bakanlığı'na şikayette bulunacağı iddia edildi.

  İzmir de hastanede cenazeler karıştı #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir