Petrol
93.17
-5.07%
Euro
18.3354
-0.36%
Dolar
17.9575
0.14%
Altın
1.028
-1.05%
Borsa
285
-0.49%
Bitcoin
436.430
-1.16%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  İzmir'de rehine operasyonu

  İki kişi tarafından 5 gündür bir evde rehin tutulan şahıs, düzenlenen operasyonla kurtarıldı.
  • 27.03.2012 - 17:44
  İzmir'de rehine operasyonu

  İzmir de rehine operasyonu #1

  İzmir'de, hırsızlık yapması ve uyuşturucu satması için şebeke elemanları 22 yaşındaki Erhan Barlak ile 20 yaşındaki Halil Erkandaş tarafından kaçırılarak işkence yapılan ve eve kapatılan 24 yaşındaki Tevfik Orhan Macar, ablasına gizlice gönderdiği "Beni kurtarın" cep telefonu mesajı ardından, polisin saatler süren araştırmaları ile kurtarıldı. Ağabeyi de Tunceli'de uzman çavuş olan Macar'ı kaçıran iki şüpheli yakalandı.

  "BENİ KAÇIRDILAR"

  Tevfik Orhan Macar, dün öğle saatlerinde, önceden tanıştığı ve kendisini konuşmak için çağıran iki arkadaşıyla buluştu. Buluşma ardından otomobille gezmeye başlayan, poliste çeşitli suçlardan kaydı bulunan Erhan Barlak ve Halil Erkandaş, iddiaya göre Macar'dan kendileri için hırsızlık yapmasını ve uyuşturucu satmasını istedi. İki şüpheli bu teklifleri kabul etmeyen Tevfik Orhan Macar'ı, Limontepe semtindeki eve götürdükten sonra dövüp işkence yaptı. Yediği dayağın etkisiyle baygınlık geçirince kendi haline bırakılan Macar, odaya kapatıldı.

  Saatler sonra kendisine gelen Tevfik Orhan Macar, şüphelilerin odada unuttuğu cep telefonunudan saat 03.00 sırasında ablasına "Beni kaçırdılar. Limontepe'de askeri tel örgülerin yanındaki eve kapattılar. Beni kurtarın" mesajını gönderdi. Kızının gösterdiği mesajı okuyunca paniğe kapılan baba Ramazan Macar'ın ihbarı üzerine polis ekipleri çalışma başlattı. Mesajda anlatılmaya çalışılan bölgedeki evleri tek tek konrol eden ekipler, kapısı kapalı olan evden şüphelendi. Evin etrafında dolaşan polislerin ve telsiz seslerini duyan Macar, "İmdat" diye bağırarak yardım istedi.

  ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ KATILDI

  Özel Hareket polislerinin de katıldığı operasyonda demir kapı kıralarak içeri girildi. Eller ve ayakları bağlı halde bulunan Tevfik Orhan Macar kurtarıldı, evde gizlenmeye çalışan Erhan Barlak ile Halil Erkandaş ise gözaltına alındı. Şokun etkisinden uzun süre kurtulamayan Tevfik Orhan Macar, hastanedeki kontrollerinin ardından taburcu edildi. İki şüphelinin sorgusu sürerken, bu kişilerin elebaşılığını yaptığı ileri sürülen Gökhan Karakaş'ın yakalanması için soruşturmanın devam ettiği bildirildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir